...Vaše pestrá dovolená

Do kraje bílých vesnic, maurské architektury, flamenca a vína cherry

cyklozajezdy
20. 4. - 6. 5. 2019
od 28 400

NOVINKA 2019

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

20. 4. - 6. 5. 2019

Destinace

Vlajka - es Španělsko

Cena

od 28 400 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Andalusie – „země světla“ – tak ji od nepaměti říkali Maurové, to je „to pravé“ Španělsko na jihu Iberského poloostrova. Andalusie je bohatá svou historií, maurskou architekturou, nádhernou přírodou.

Vydejte se s námi do kraje památek UNESCO – maurský palác Alhambra v Granadě, město nad skalní roklí Ronda, Sevilla se slavnou katedrálou a Španělským náměstím. 

Andalusie je ale také kraj vysokých hor a krásné divoké přírody, kterou najdeme v pohoří Sierra Nevada, Sierra Grazalema a dalších … Skalní město El Torcal na náhorní plošině a také soutěska El Chorro s dobrodružnou stezkou Caminito del Rey. 

Podíváme se do kraje koridy, bílých vesnic na úbočích hor, vášnivých rytmů flamenca, skvělého vína, sušené šunky, tapas, cherry a mořských plodů – to vše je kouzelná Andalusie.

Itinerář

1. den sobota

Odjezd autobusu z ČR po půlnoci a přejezd Rakouskem, Itálií do přístavu Civitavecchia, večer nalodění na trajekt do Barcelony.

2. den neděle

Plavba do přístavu v Barceloně (20 hodin na trajektu). Večer vylodění a přejezd autobusem až na jih Španělska do Andalusie. 

3. den pondělí

Příjezd do místa prvního ubytování v přírodním parku Ardáles – u přehrady Quadalhorce. Odpočinek po cestě, první večeře.

4. den úterý

Účastníci autobusem:  volný program, etapy v okolí přehrady Qudalhorce.

Účastníci letecky:  odpoledne odlet z Vídně do Málagy, kde je bude čekat autobus a přiveze do ubytování.

5. den středa

Etapa v přírodním parku Ardáles. Z kempu do města Alora s arabským hradem, dále do města Ardáles – centrum oblasti, a zpět do kempu. Cca 50 km.

6. den čtvrtek

Pro zájemce túra stezkou Caminito del Rey v divokém kaňonu El Chorro (cesta vede po nově zbudovaných a dobře zajištěných lávkách, vysoko nad kaňonem řeky Qudalhorce). Celkem cca 13 km z místa ubytování. 

V případě času po turistické vycházce je připravena cyklistická etapa (nebo je to alternativa k pěší túře) cca 40 km.

7. den pátek

Přejezdová etapa z kempu v Ardáles přes horské město El Burgo a sedlo Puerto del Viente (cca 1100 m) v pohoří Sierra de las Nieves do ubytování v hotelu u bílého města Ronda – možnost první návštěvy města. Cca 60 km.

8. den sobota

Autobusový výlet za krásami hlavního města Andalusie – Sevilly – gotická katedrála, královský palác Alcazar, Španělské náměstí, sevillské parky ….

Pro ty, kteří se chtějí věnovat cyklistice – etapa po cyklostezce Via Verde de la Sierra (cyklostezka po zrušené železnici). Přes další z bílých měst – Olveru, Setenil (částečně skrytý pod skalními převisy) až do místa ubytování u Rondy. Cca 67 km.

9. den neděle

Etapa v pohoří Sierra de Grazalema. Háji korkových dubů do jedné z nejkrásnějších bílých vesnic Grazalemy (cca 800 m). Odtud vystoupáme do sedla Puerto de las Palomas (cca 1190 m) – vede zde etapa slavného závodu Vuelta. Odtud krásný a dlouhý sjezd do další bílé vesnice Zahara de la Sierra nad přehradou El Gastor. Pokračujeme kolem přehrady a s autobusem se setkáme ve vesnici Montecorto. Cca 50 km.

Možnost zkrácení etapy: vynecháním sedla Puerto de las Palomas – cca 32 km.

Prodloužení etapy: Dojezd až do Rondy – na ubytování – cca 90 km.

10. den pondělí

Přesun autobusem z Rondy do Granady se zastávkou ve skalním městě El Torcal – zde pěší vycházka skalním městem cca 2 hod. Příjezd do ubytování za městem Granada, na úpatí pohoří Sierra Nevada.

11. den úterý

Etapa jižním úbočím pohoří Sierra Nevada, odlehlým krajem bílých vesnic – krajem Alpujarras.

Autobusem na začátek etapy za vesnicí Berchules a pak na kole přes nejvýše položenou vesnici v Andalusii, vesnici jamonu de Trévelez (sušené šunky) Trévelez (1486 m) – spousta výroben a obchodů s možností ochutnání a zakoupení. Možná zajížďka do nejzachovalejších bílých vesnic v tomto kraji – Bubiónu, Capileiry. Sjezd do Pampaneiry a stále úbočím Sierra Nevady až do Órgivy.  Za městečkem nás bude čekat autobus. Cca 50 -60 km

12. den středa

Místní dopravou dojedeme do historické Granady. Prohlídka města a nejkrásnější maurské památky palácového komplexu Alhambra. Projdeme spletí uliček ve čtvrti Albaicín (Albayzín) a podíváme se na skalní obydlí v cikánské čtvrti Sacromonte

13. den čtvrtek

Autobusem do lyžařského střediska Sierra Nevada (2 500 m). Zde se můžeme pokusit vyjet nebo vyšlápnout podle aktuálních povětrnostních podmínek k vrcholu Pico Veleta (3 396 m). 

Z lyžařského střediska dlouhý sjezd s překrásnými výhledy až do našeho kempu u městečka Güejár Sierra. Cca 22 – 35 km.

Obtížné varianty:

 • vyjet do lyžařského střediska již z kempu na kole – převýšení 1500 m – po velmi strmé silničce (úsek cca 5 km) vyhledávané místními cyklisty – 45 – 70 km
 • zvolit okruh v pohoří Sierra Nevada – cca 50 km

14. den pátek

Autobusem přesun k moři, do města Torrox.  

 • Etapa na úpatí pohoří Sierra de Tejeda. Přes bílé město Frigiliana do města Nerja s překrásnou vyhlídkou nad mořem Balcon de Europa. Nedaleko od města jsou krápníkové jeskyně Cueva de Nerja. Etapa cca 42 km.
 • Návštěva města Nerja, prohlídka, jeskyně, relax u moře.

Autobus – po společné večeři odjezd směr Barcelona. Noc v autobuse.

Letecká skupina – mají poslední nocleh v bungalovech v kempu. 

15. den sobota

Autobus – příjezd do Barcelony a podle časových možností prohlídka města, večerní nalodění na trajekt.

Letecká skupina – bude zajištěn transfer do Málagy, zde prohlídka města, přístavu, individuálně možnost návštěvy muzea Pabla Picassa, případně katedrály, relax na městské pláži. Místním vlakem přesun na letiště a večerní odlet směr Vídeň.

16. den neděle

Plavba trajektem do Civitavecchie. Večer vylodění a přejezd přes Itálii, Rakousko.

17. den pondělí

Příjezd do ČR kolem poledne.

 

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Andalusie je dost hornatá země, a protože „kopce jsou kořením cyklistiky“, budeme se v nich i my pohybovat, takže je nutné počítat s převýšením na etapách. Některé etapy budou ulehčeny tím, že autobus naveze do hor a zažijeme i pěkné sjezdy. Při některých etapách bude více variant. Budeme se pohybovat po méně frekventovaných cestách. V horách je to naprosto bez problémů, ale u větších měst musíme počítat s větší hustotou provozu. 

Povrch cest je většinou asfaltový, ale někdy  je povrch zničený – hlavně v horách. Se šotolinou se setkáme při etapě po cyklostezce Via Verde nebo v pohoří Sierra Nevada – bude záležet na tom, jestli vyzkoušíme některé z možných variant a přídavků.

Doporučujeme horská i treková kola. Při absolvování všech etap ujedeme za zájezd cca 350 -450 km.

V programu je počítáno i s dvěma turistickými výšlapy (okruh skalním městem El Torcal, soutěska Caminito del Rey). Nejedná se o žádné těžké túry a stačí lehká treková nebo běžecká obuv. Hole se v soutěsce ani ve skalním městě nedoporučují. 

Vždy je možné zaměnit aktivní program za odpočinek v kempu či podrobnější poznávací program ve městech (Ronda, Granada). Při přesunových etapách na kole, můžete zvolit přesun autobusem. 

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, tam i zpět trajekt z Civitavecchia do Barcelony (20 hodin).

Ubytování:

 • 8 nocí ve 2 kempech v bungalovech (4 + 4) .
 • 3 noci v hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích se španělskou polopenzí.
 • letecká varianta: -1 noc v prvním kempu v Ardáles, +1 noc v posledním kempu v Torroxu.

Stravování:

Stravování je kombinované – česká polopenze, večeře v místních restauracích a španělská polopenze v hotelu.

Polopenze začíná večeří (3. den programu) a končí španělskou večeří před odjezdem autobusu na trajekt (14. den programu)

11 x snídaně (8 x česká, 3 x španělská), 12 x večeře (4 x česká, 8 x španělská)

Česká polopenze: připravovaná v podmínkách kempu, převážně z dovezených surovin, doplněná čerstvou zeleninou, ovocem, pečivem z místních zdrojů:

 • Bohatá snídaně – různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.
 • Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.

Lze si připlatit stravování na trajektu. V případě nezájmu o námi připravovanou českou polopenzi, se dohodneme na ponížení ceny zájezdu.

Cena zájezdu:

Cesta autobusem + trajektem: 28 400 Kč

Příplatek za leteckou dopravu:

letenka Vídeň – Málaga, Málaga – Vídeň:  + 4 000 –  8 000 Kč (podle rychlosti objednání letenek)

Sleva za spaní ve vlastním stanu (nelze 3 x v hotelu u Rondy):  – 2 500 Kč

 

Další informace

Cestovní pojištění Vám rádi zajistíme u pojišťovny Generali 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol v cyklovleku
 • 2 x trajekt Civitavecchia - Barcelona
 • 11 x ubytování v bungalovech, hotel. pokojích (viz odstavec ubytování)
 • 11 x polopenze - kombinovaná (česká + španělská)
 • Průvodce
 • DPH
 • Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek a přírodních rezervací
 • Příplatek za kajutu na trajektu
 • Příplatek za stravování na trajektu
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^