...Vaše pestrá dovolená

aneb putování ostrovem tisíce vůní

cyklozajezdy
23. 5. - 3. 6. 2018
od 14 900

Zájezd je zrušen

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

23. 5. - 3. 6. 2018

Destinace

Vlajka - fr Francie

Cena

od 14 900 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Ostrov tisíce vůní, smaragdový ostrov, perla Středozemí, pohoří v moři a spoustu jiných přívlastků má ostrov Korsika. Napoleon Bonaparte prý kdysi prohlásil, že by svůj ostrov poznal podle vůně i se zavázanýma očima. Na relativně malém prostoru se skrývá především velké množství přírodních krás a kulturních památek. Při našem cyklistickém putování si užijeme průzračného moře, táhlých stoupání a nádherných sjezdů v korsických horách, navštívíme města i vesničky s neopakovatelnou atmosférou. 

Itinerář

1. den středa

Odjezd z ČR kolem poledne (bude upřesněno v závislosti na trajektu) noční přejezd Rakouskem a Itálií.

2. den čtvrtek

Příjezd do Livorna, trajekt do korsické Bastie a přesun na jih ostrova – Bonifaccio. Ubytování.

3. den pátek

Vyhlídková plavba kolem bílých útesů Bonifaccia, prohlídka města a krátké vyjížďky v okolí – Capo Pertusato, kostelík La Trinité, Capo di Feno.

4. den sobota

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale (cca 1000 m n.m.) , odtud k odbočce k nejvyššímu vodopádu Korsiky Piscia di Gallu – možnost krátké vycházky. Na kole 2 varianty návratu do Bonifaccia.

Náročnější varianta: převážně sjezd lesní šotolinovou cestou do osady Carbini se zajímavým románským kostelíkem a samostatně stojící věží. A dále již po asfaltu do vesničky Orone, vystoupáme na sedlo Col de Bacinu (809 m n.m.) Dále přes osady Radicci – Sotta– Chera  zpět Bonifaccia. cca 65 km

Lehčí varianta: Od přehrady sjezd do vesničky Palavesa – cestou úžasné výhledy na záliv Porto – Vecchio. Dále přes vesničky Muratello, Sota, Chera –  zpět do Bonifaccia. cca 55 km

5. den neděle

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale. Odtud „královská etapa“ přes horskou vesnici Zonzavystoupáme na sedlo Col de Bavella (1218 m n.m.), obklopené bizarními skalními jehlami s nádhernými exempláři větrem ošlehaných borovic. Ze sedla nás čeká nádherný sjezd, krátká zastávka a pěší výstup na začátek Cascade d´Polischellu a vystoupáme na sedlo Col de Larone (608 m n.m.) a pokračujeme ve sjezdu kolem řeky Solenzara, který v nás vyvolá atmosféru westernových filmů, až k moři do vesnice Solenzara. Cca 55 km 

Autobusem přesun do vnitrozemského města Corte.

6. den pondělí

Corte skalnatým údolím bystřiny Restonica vystoupáme k salaším Bergeries de Grotelle – odtud možná pěší tůra k jezerům Lac de Melo (1711 m n.m.) a můžeme pokračovat až k Lac de Capitello (1930 m  n. m.). Zpět k salaším a odtud 15 km sjezd do kempu v Corte. Cca 30 km na kole + 2-3 hod pěší tůra.

7. den úterý

Opuštěným krajem Bozio. Vzhledem k husté síti místních komunikací je více možností v této oblasti. Vesničky TraloncaSta Lucia di MercurioSermanoCastellare-di-Mercurio. Cca 40-80 km.

8. den středa

Přesun z Corte do přístavního městečka Porto na západním pobřeží ostrova. 

Těžší varianta: zájemci mohou projet nádhernou trasu z Corte  přes vesnici Castirla k Ponte Castirlaa odtud soutěskou řeky Golo do vesničky Calacuccia a pokračujeme impozantním borovým lesem až na nejvyšší silniční sedlo Korsiky Col de Vergio (1477 m n.m.) a odtud následuje nezapomenutelný 35 km sjezd až k moři do Porta. Cestou se občerstvíme v malebné vesničce Evisa. cca 85 km

Lehčí varianta: Autobusem zkrátíme celou etapu asi na polovinu a ušetříme spoustu výškových metrů.

9. den čtvrtek

Z Porta vyjedeme serpentinami s výhledy na portský záliv do skal Calanche   – červené granitové skály, které jsou nejkouzelnější při západu slunce. Zde krátká vycházka na vyhlídku přímo nad portským zálivem. Na kole pokračujeme do vesnice Piana – zařazena mezi nejkrásnější vesnice Francie. Můžeme zajet až na pláž do zátoky Arone a nebo podniknout delší pěší vycházku na mys Capo Rosso. Cca 55 km na kole + 2 hodinová vycházka na mys + 30 min vycházka v Calanche.

10. den pátek

Více možností programu. 

 • Odpočinkový den bez kola. Možnost výletu lodí do přírodní rezervace Scandola .
 • Na kole přes vesničku Ota k soutěsce Spelunca a zde možnost pěšího výšlapu do soutěsky, koupání v kaskádách a zpět do kempu na kole. Na kole cca 15 km.
 • Autobusem na křižovatku Le Fango. Zde možnost projet údolí proti proudu řeky Fango až do osady Monte Estremo – a zpětŘeka Fango teče skalnatým korytem plným nádherných tůní, vytváří obří hrnce a skalnaté břehy jsou růžově zbarveny – možnost koupání v tůních a kaskádách. Dále pokračujeme vyhlídkovou cestou zpět do kempu v Porto. Cca 40 – 65 km.

11. den sobota

V dopoledních hodinách odjezd do Bastie – trajekt na pevninu – cesta zpět do ČR

12. den neděle

Příjezd do ČR kolem poledne.

Detail zájezdu

Náročnost :

Ostrov Korsika je hornatý a proto jsou profily tras náročnější. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně šotolinový povrch. V květnu je silniční provoz na Korsice ještě minimální.

Při některých etapách počítáme pro zájemce s kratšími, pěšími vycházkami (k vodopádům, jezerům a skalním útvarům)

Vhodné pro všechny typy kol – doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov Korsika – cca 4 hodiny (Livorno-Bastia)

Ubytování:

Spíme ve 3 plně vybavených kempech (3, 3 a 3 noci). Možnost ubytování ve vlastních stanech a nebo v mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

– 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele – někdy i přistýlka), úložné prostory

– obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

– sprchový kout + wc

– krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo

 

Stravování:

Polopenze – bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)
Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.
Jedna společná večeře v místní restauraci.

Cena zájezdu:

 • Ubytování ve vlastních stanech:  14 900 Kč

 • Ubytování v mobilních domech:  18 500 Kč

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku
 • Trajekt na Korsiku
 • Polopenze CK
 • Jedna společná večeře v místní restauraci
 • Ubytování (viz odstavec Cena zájezdu)
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do památek
 • Vyhlídková plavba lodí
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^