...Vaše pestrá dovolená

Poznejte krásy Litvy z cyklistického sedla...

4. 8. - 11. 8. 2019
10 700

Tento zájezd je spoluorganizován s partnerskou CK

Základní informace

Termín

4. 8. - 11. 8. 2019

Destinace

Litva

Cena

10 700 Kč

Nástupní místa

Praha, Žďár n. Sázavou, Brno, Olomouc, Český Těšín,

Popis zájezdu

Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučnéstezky a podíváme se do skanzenů. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili za romantikou dřevěných kostelůvodních mlýnů.

Itinerář

1.-2.den: Žďár n.Sáz. – Palúše, Ignalina. Busem přes Polsko do Litvy, N.P. Trakai – sídlo litevských knížat: vodní hrad. Hlavní město Vilnius, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.

3.den: Labanoras – Purvenai. Kulionys. Etnokosmologické centrum (hvězdárna – expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), Labanoras – mohutná borovice – památný strom oblasti, jezera Baltis – prehistorické památky a Aisetas – nejdelší přírodní jezero v Litvě.

4.den: Meironys – dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. „Hora“ Ladakalnis. Vodní mlýn v Ginučiai. Šestset let starý dub v Trainiškis. Palúša – botanická stezka.

5.-6.den: Jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, „Tarzanův“ ostrov, bobří hrad, jezero Aimajas. Palúše v N.P. Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys – bobři, Kretuonas – památky na dobu kamennou a železnou. Reškuténai – muzeum.

7.-8.den: Palúše – Žďár nad Sázavou. Rumšiškés: rozsáhlý skanzen lidové architektury Litvy. Zastávka v Kaunasu. Průjezd Polskem, návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • doprava klimatizovaným autobusem
  • přeprava kol
  • polopenze
  • 5x ubytování v pokojích hotelu po 2-3 osobách
  • půjčení lodí
  • průvodce
  • zdravotní připojištění
  • informační materiály
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • vše co není uvedené v cena zahrnuje

Vyplnit přihlášku na tento zájezd

10 700 Kč

Vyplnit nezávaznou přihlášku na tento zájezd

Osobní údaje

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Město

PSČ

Ulice

Číslo domu

Datum narození

Nástupní místo

* Pro více osob v případě zájmu můžeme za příplatek zajistit dodatečný svoz na nástupní místo.

Cena za tuto osobu: 0

Osobní údaje

Poznámky a cena

* Zde je místo pro Vaše dotazy, poznámky, či připomínky. Na vaše poznámky bude reagováno e-mailem.

Přihláška

^