...Vaše pestrá dovolená

aneb ostrovem nedotčených pláží a krásné přírody

cyklozajezdy
2. 9. - 11. 9. 2022
22 600

ubytování na jednom místě - přímo u moře

Základní informace

Termín

2. 9. - 11. 9. 2022

Destinace

Vlajka - it Itálie

Cena

22 600 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Sardinie – druhý největší ostrov Itálie, který se tolik liší od zbytku celé země. Je to ostrov nuraghů – tajemných kruhových staveb, nádherných pláží, které obklopují celé pobřeží Sardinie. Někdy se jí přezdívá „evropský Karibik“. Divoké vnitrozemí ostrova s krásnou přírodou a jejími hrdými obyvateli, vynikající kuchyně a skvělá vína, to vše přímo vybízí k poznávání. Východní pobřeží ostrova, které je cílem tohoto zájezdu, to jsou především „karibské“ pláže na pobřeží Lido di Orri a v zálivu Golfo di Orosei. Ve vnitrozemí si dopřejeme dlouhých sjezdů z pohoří Genargentu a Supramonte až k moři. V Arbataxu si vyfotíme symbol této oblasti – známou červenou skálu. Pro poznání těchto zajímavostí a krás se kolo jeví jako nejlepší dopravní prostředek a k úžasným plážím zálivu Golfo Orosei (památka UNESCO) – se vypravíme na motorových člunech. 

Současně s cyklistickým zájezdem se ve stejném termínu uskuteční zájezd s cvičením jógy a turistikou. Proto jsou tyto dva zájezdy velmi variabilní, vždy se lze přidat k druhé skupině. 

Itinerář

1. den 

Odjezd z ČR v závislosti na čase vyplutí trajektu (zřejmě v časných ranních hodinách), přejezd Rakouskem a Itálií. Noční trajekt na Sardinii.

2. den 

Vylodění na ostrově Sardinie a přesun do místa prvního ubytování u města Arbatax. Ubytování v kempu a odpočinek po cestě.

3. den

Z kempu k červenému porfyrovému útesu v Arbataxu, pokračujeme přes Girasole do příjemného přístavního městečka Santa Maria Navarese, s krásnou pláží. Dále směrem na Baunei, odbočíme a prudkým sjezdem se dostaneme k výrazné skalní věži Pedra Longa. Zpět do kempu. Cca 40 – 55 km. 

4. den 

Autobusem do sedla (cca 1000 m n. m.) nad město Lanusei, vyložení kol a odtud do Gairo, kolem stolové hory Perda Liana, sjezd k přehradě Lago Flumendosa a přes městečko Villagrande, dlouhý sjezd až téměř do našeho kempu u moře. 35 – 75 km.

5. den 

Z kempu pobřežím Lido di Orri ke „karibské“ pláži Cea, dále ke strážní věži Torre di Bari – která „střeží“ nádhernou pláž, případně až k pláži Musedu, a možnost občerstvení v baru Cucamonga u oblázkové pláže.  Ti nejzdatnější si mohou dopřát MTB výjezd do hor nad touto částí pobřeží. Tato etapa je velmi variabilní. Cca 20 – 70 km.

6. den

Odpočinkový den. Zájemci mohou absolvovat plavbu motorovými čluny z přístavu Arbatax do zálivu Golfo di Orosei k jeho jedinečným plážím (plavba není v ceně zájezdu). Motorové čluny si po instruktáži řídíme sami a to nám poskytuje svobodu při poznávání této části, jinak těžko přístupného, pobřeží. Samozřejmostí je koupání na těchto „dokonalých“ plážích (Cala Goloritze, Cala Sisine, Cala Mariolu, Cala Luna). Golfo di Orosei je přírodní památka UNESCO.

7. den 

 Autobusem do sedla Genna Silana (1017 m) v pohoří Supramonte. Odtud možnost pěší túry do kaňonu Gola Su Gorropu (600 výškových metrů – tam i zpět cca 5 hodin chůze).  Autobus bude čekat v sedle. Nejzdatnější zvládnou jak pěší túru, tak cykloetapu.

Cyklisté si sjedou po legendární panoramatické silnici SS 125 (Strada Orientale Sarda) přes město Urzulei (nebo Baunei) až do místa ubytování. Cesta vede převážně s kopce, nádhernou horskou krajinou mezi pastvinami s pasoucími se stády ovcí a krav (můžeme zde ochutnat a nakoupit sýry u místních chovatelů dobytka). Cca 50 km

8. den

Autobusem do sedla Passo di Caravai (1118 m) a odtud na kole přes sedlo Arcu Correboi (1246 m) a dále buď přes město Talana nebo Villagrande až do místa ubytování. Při této etapě si užijeme dlouhých sjezdů s panoramatickými výhledy z vrcholů hor až k moři. Cca 55 – 65 km.

 

9. den 

Ukončení pobytu a autobusem přesun do přístavu Olbia a trajekt do Livorna.

10. den 

Autobusem přejezd přes Itálií, Rakousko zpět do ČR. Příjezd v nočních hodinách.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Ostrov Sardinie je zvlněný a profily tras jsou průměrně náročné. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, výjimečně šotolinový povrch. V květnu je silniční provoz na Sardinii ještě minimální. I v tomto brzkém jarním termínu může být na ostrově již poměrně teplo.

Vzhledem k ubytování na jednom místě, v kempu s krásnou pláží a bazénem, je možné vždy zaměnit cyklistickou etapu za odpočinek u moře a kolo slouží jako dopravní prostředek k některé z dalších pěkných pláží či do města.

Vhodné pro všechny typy kol – doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov – cca 8 hodin (Livorno-Olbie)

Ubytování:

Kemp je situován přímo u moře s krásnou písečnou pláží, na pobřeží Lido di Orri. Do nejbližšího města Tortolli je cca 4 km. V kempu je obchod se základním zbožím a od letošního roku je v provozu nová restaurace a bazén.

Spíme v mobilních domech PRESTIGE, které jsou moderně vybavené a větší než standartní mobilní domy. Domek je určený pro 4 osoby, spaní ve samostatných ložnicích a společné využití obytné části s kuchyní a sociálním zařízením. Požadavky na samostatné bydlení budeme řešit individuálně.

Mobilní domky

 • 2 x ložnice (1 x manželské dvojlůžko, 2 x samostatné postele), úložné prostory
 • obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařičem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, mikrovlnná trouba a někdy rychlovarná konvice.
 • sprchový kout + wc
 • krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Stravování:

 • Snídaně formou bohatého bufetu
 • Večeře servírovaná – 2 chody (nápoje ve vlastní režii)

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena zájezdu:

Základní cena: 19 600

příplatek za spaní ve 4-lůžkové kajutě (1000 Kč/1 směr cesty)

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • trajekt na Sardinii
 • 7 x ubytování v mobilních domech
 • polopenze v místní restauraci
 • informační materiály
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • stravování během dne
 • cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • příplatek za kajutu na trajektu
 • pronájem motorových člunů
 • vstupy do památek
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Vyplnit přihlášku na tento zájezd

22 600 Kč

Vyplnit nezávaznou přihlášku na tento zájezd

Osobní údaje

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Město

PSČ

Ulice

Číslo domu

Datum narození

Typ cestovního dokladu

Čislo cestovního dokladu

Datum platnosti dokladu

Typ kola

Cestovní pojištění

* Pojištění vám zajistíme u pojišťovny Generali Česká pojišťovna a.s.

Nástupní místo

* Pro více osob v případě zájmu můžeme za příplatek zajistit dodatečný svoz na nástupní místo.

Cena za tuto osobu: 0

Osobní údaje

Poznámky a cena

* Zde je místo pro Vaše dotazy, poznámky, či připomínky. Na vaše poznámky bude reagováno e-mailem.

Přihláška

^