...Vaše pestrá dovolená

aneb ostrovem nedotčených pláží, tajuplných nuraghů a krásné přírody

cyklozajezdy
27. 9. - 6. 10. 2018
od 14 900

Základní informace

Termín

27. 9. - 6. 10. 2018

Destinace

Vlajka - it Itálie

Cena

od 14 900 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Sardinie – druhý největší ostrov Itálie. Ostrov nuraghů – tajemných kruhových staveb, starého, neidentifikovaného národa. Ostrov, který je tolik odlišný od ostatní Itálie. Pobřeží Sardinie obklopují jako náhrdelník krásných perel ty nejlepší pláže Středomoří. Divoké vnitrozemí s krásnou přírodou a jejími hrdými obyvateli, vynikající kuchyně a skvělá vína, to vše přímo vybízí k poznání. A kolo se jeví jako nejlepší dopravní prostředek.

Itinerář

1. den čtvrtek

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (bude upřesněno v závislosti na trajektu) noční přejezd Rakouskem a Itálií.

2. den pátek

Příjezd do Livorna, trajekt do Olbie na Sardinii a přesun do Palau na severu ostrova. Večer příjezd do kempu, ubytování.

3. den sobota

„Smaragdovým“ pobřežím Costa Smeralda přes luxusní Porto Cervo s jeho nablýskanými jachtami a zajímavou architekturou, „Medvědí mys“ – Capo d´Orso a zpět do Palau. Cca 55 – 75 km

4. den neděle

Krátkým trajektem na ostrov La Maddalena. V libovolném směru objedeme romantický ostrov, přejedeme po hrázi na ostrov Caprera, navštívíme Garibaldiho usedlost a vrátíme se zpět trajektem do Palau. Cca 40 – 60 km

5. den pondělí

Přejezd do horského města Tempio Pausania, cestou přes městečko Aggius – známé výrobou koberců, dále  Valle del Luna („Měsíční údolí“) – zajímavá krajina zaoblených valounů. Přes vesnice Trinita d´Agultu, Badesi, Vidalba, až do města Castelsardo – úchvatné středověké město s barevnými domky přímo nad mořem – cca 62 km.

Autobusem přesun do Alghera – ubytování. 

6. den úterý

Alghera kolem římského mostu ve Fertilii, nuraghová vesnice Palmavera a pokračujeme na vápencový mys Capo Caccia. Po několika stovkách schodů sestoupíme ke vchodu do jeskyně Grotta di Nettuno – jeskyně na úrovni hladiny moře s nádhernou krápníkovou výzdobou. A zpět do Alghera, prohlídka katalánského města. Cca 52 km

7. den středa

Alghera pobřežní vyhlídkovou cestou nad mořem do Bosy. Cesta, která při cyklistice na Sardínii nelze vynechat. 3 varianty etap:

  1. Alghero – Bosa pobřežní cestou. Zde čeká autobus. Přejezd do místa ubytování v St. Catarině autobusem. Na kole celkem 55 km. 
  2. Varianta pro sportovně založené jedince, kteří mohou absolvovat cestu z Alghera do Bosy i vnitrozemskou cestou, celkem 65 km.
  3. S dojezdem až do kempu, navíc +40 km (celkem 95 – 105 km)

8. den čtvrtek

Odpočinkový den na krásných plážích Is Arenas. Doporučené trasy pro ty, co nebudou chtít odpočívat 🙂

  1. Cesta za plameňáky. Různé varianty po poloostrově Sinis až k archeologickému nalezišti římských památek Tharros u vesnice San Giovanni di Sinis. Cca 30 – 60 km.
  2. Horská etapa pohořím Montiferru – Cca 50 – 70 km.

9. den pátek

Autobusem na začátek etapy. Traverzovou cestou pod vrcholky vápencového pohoří Monte Albo s úžasnými vyhlídkami do krajiny, mezi vesnicemi Lula a St. Anna. Odtud 10 km dlouhý sjezd do Siniscoly a na pláže u města La Caletta. Cca 53 km.

Odjezd do Olbie, nočním trajektem do Livorna – ubytování pro všechny ve 4-lůžkových kajutách.

10. den sobota

Přejezd přes Itálií, Rakousko zpět do ČR. Příjezd do ČR kolem půlnoci.

Detail zájezdu

Náročnost :

Ostrov Sardinie je zvlněný a profily tras jsou průměrně náročné. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně šotolinový povrch. I v tomto termínu může být na ostrově ještě poměrně teplo.

Vhodné pro všechny typy kol – doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov – cca 8 hodin (Livorno-Olbie)

Ubytování:

V plně vybavených kempech ve vlastních stanech, v bungalovech nebo mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

– 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele – někdy i přistýlka), úložné prostory

– obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

– sprchový kout + wc

– krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Bungalovy jsou zděné domky s podobným vybavením jako jsou mobilní domky. 

Stravování:

Kombinovaná polopenze – 3 x večeře v místních restauracích, 4 x večeře česká, připravovaná v podmínkách kempu v naší mobilní kuchyni z dovezených surovin. 

Bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)

Večeře CK – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.

Italská večeře – podle podmínek daných v místní restauraci – pizza, těstoviny, atd…

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, trajekt na Sardinii, polopenze kombinovaná (viz odstavec "stravování"), ubytování (viz odstavec Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.
Cena nezahrnuje
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek, jeskyně a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
^