...Vaše pestrá dovolená

cyklotoulky mezi jezery Solné Komory

cyklozajezdy
4. 7. - 8. 7. 2018
od 7 500

Základní informace

Termín

4. 7. - 8. 7. 2018

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

od 7 500 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Solnohradsko patří k nejpůvabnějším oblastem Rakouska. Patří do severní části vápencových Alp a prostírá se mezi jezerem Fuschlsee na západě, předhůřím Alp na severu, pohořím Totesgebirge na východě a masívem Dachsteinu na jihu. Dominantou oblasti jsou průzračná jezera, jako jsou Wolfgangsee, Hallstättersee, Grundlsee, Attersee (výčet by mohl pokračovat), ve kterých se zrcadlí okolní vrcholy. Cyklotoulky Solnou komorou umocní návštěva malebných městeček, jako je Bad Ischls císařskou vilou, Hallstatt s jeho solnými doly, St.Wolfgang s unikátní parní zubačkou na vyhlídkový vrchol Schafberg a mnoha dalších.

Itinerář

1. den středa

Odjezd z ČR  po půlnoci, příjezd v dopoledních hodinách do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee.  Ubytování, pro zájemce lehká etapa kolem jezera Wolfgangsee do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory – St. Wolfgangu. Zpět přívozem přes jezero a po cyklostezce do místa ubytování. Cca 30 km.

Varianta bez kol: prohlídka St.Gilgenu a možnost si vyjet lanovkou na vyhlídkový vrchol nad St.Gilgenem Zwölferhorn.

2. den čtvrtek

Ze St.Gilgenu k jezeru Fuschlsee se zámkem Fuschl na břehu jezera. Odtud 2 varianty tras:

1. Dále k jezeru Hintersee přes EbenauTalgau, podél jezera Mondsee zpět do St. Gilgenu. Cca 45 – 60 km.

2. Z Fuschl am See vystoupáme nad jezero Fuschl, dále do Talgau po cyklostezce do města Modsee s krásným barokním kostelem, objedeme jezero Irrsee a zpět kolem jezera Mondsee do St.Gilgenu. Cca 60 – 70 km

3. den pátek

Ze St. Gilgenu po cyklostezce do Stroblu, přes Russbach k jezeru Schwarzensee, přes horské louky, prudkým sjezdem k jezeru Attersee. Přejedeme k jezeru Mondsee a zpět do St.Gilgenu.  Cca 45 km  Možnost prodloužení kolem jezera Attersee nebo Mondsee.

Varianta II. – objezd hory Schafberg, přes horské louky a s občerstvením na horské salaši Buchberghütte. Cca 45 km

4. den sobota

Autobusem do Altaussee a odtud přes horské salaše Blaalm, údolím Rettenbachtal do císařského Bad Ischlu, známého díky sídla císařovny Sissi. Zajedeme do starobylého St.Wolfgangu na úpatí hory Schafberg. Odsud se můžeme přeplavit výletní lodí na druhou stranu jezera Wolfgangsee a zpět do St. Gilgenu. Cca 40 – 50 km

Tuto etapu lze výrazně ztížit výjezdem po panoramatické cestě pod vrchol Loser, odkud je nádherný výhled na celou Solnou komoru (výjezd 12 km – sjezd stejnou cestou).

5. den neděle

Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu . Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly. Nálezy z 8 – 4 stol.př.n.l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. Odtud kolem jezera do Obertraunu, a objedeme Hallstattské jezero po cyklostezce – místy po lávkách přímo nad vodou. Odjezd z parkoviště u jezera v odpoledních hodinách. 

Varianta II. bez kol – možnost navštívit světoznámé solné doly a nebo věnovat delší čas prohlídce Hallstattu.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Solná Komora je protkaná velkým množstvím cyklostezek různé obtížnosti. Stezky kolem jezer nejsou příliš obtížné, ale vyjedeme i do kopců. Vždy budou doporučeny různé varianty zkrácení či prodloužení etap. Cyklistické etapy lze vždy zaměnit za relax u jezera.

Vhodné pro všechny druhy kol, na etapu údolím Rettenbachtal je nutné trekové či horské kolo.

Ubytování:

4 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St.Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek 1 000 Kč lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet).

Stravování:

Rakouská polopenze – bohatá snídaně formou bufetu,  k večeři výběr ze dvou variant – masitá a bezmasá.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 4 x nocleh v mládežnickém hostelu
 • Rakouská polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek
 • Lanovky a lodní lístky
 • Vše co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"
^