...Vaše pestrá dovolená

jóga, turistika i cyklistika u jezer Solné komory

25. 8. - 29. 8. 2018
od 7 500

Základní informace

Termín

25. 8. - 29. 8. 2018

Destinace

Rakousko

Cena

od 7 500 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov, Mikulov

Popis zájezdu

Solnohradsko patří k nejpůvabnějším oblastem Rakouska. Patří do severní části vápencových Alp a prostírá se mezi jezerem Fuschlsee na západě, předhůřím Alp na severu, pohořím Totesgebirge na východě a masívem Dachsteinu na jihu. Dominantou oblasti jsou průzračná jezera, jako jsou Wolfgangsee, Hallstättersee, Grundlsee, Attersee (výčet by mohl pokračovat), ve kterých se zrcadlí okolní vrcholy. 

Hlavním náplní zájezdu je 2x denně cvičení jógy na břehu jezera Wolfgangsee, ale samozřejmě i další pohybové a poznávací aktivity. Bude připraven lehký turistický program, zájemci se mohou účastnit cyklistických vyjížděk a navštívíme krásná města Solné komory – Sant Wolfgang, Hallstat a vypravíme se do rodiště Wolfganga Amadea Mozarta – Salzburgu .

Itinerář

1. den sobota

Odjezd z ČR  po půlnoci, ráno příjezd do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee.  Prohlídka městečka, krátké procházky nebo cyklovyjížďky po okolí, koupání, ubytování v mládežnické ubytovně, večerní cvičení jógy, večeře.

2. den neděle

Turistický program: Ze St.Gilgenu lanovkou na vyhlídkový vrchol Zwölferhorn. Odtud pěší vyhlídková tůra kolem vrcholu a zpět pěšky do St. Gilgenu. 

Cyklistický program:  Ze St.Gilgenu k jezeru Fuschlsee se zámkem Fuschl na břehu jezera. Dále k jezeru Hintersee přes EbenauTalgau, podél jezera Mondsee zpět do St. Gilgenu. Cca 45 – 60 km.

3. den pondělí

Turistický program: Ze St.Gilgenu výlet do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory St.Wolfgangu – městečka na severní straně Wolfgangsee (možnost zubačkou na vyhlídkový vrchol Schaffberg). Zpět do St. Gilgenu.

Cyklistický program: etapa kolem jezera Wolfgangsee do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory – St. Wolfgangu. Zpět přívozem přes jezero a po cyklostezce do místa ubytování. Cca 30 km.

4. den úterý

Poznávací program: Autobusem do „hlavního města“ Solné komory Salzburgu  – zde prohlídka města, rodiště W.A.Mozarta. Projdeme se známou „obilnou“ ulicí Getreidegasse, uvidíme rodný dům Mozarta, Salzburský hrad a zahrady Mirabell.

Cyklistický program:  Ze St. Gilgenu po cyklostezce do Stroblu, přes Russbach k jezeru Schwarzensee, přes horské louky, prudkým sjezdem k jezeru Attersee. Přejedeme k jezeru Mondsee a zpět do St.Gilgenu.  Cca 45 km  Možnost prodloužení kolem jezera Attersee nebo Mondsee. Varianta II. – objezd hory Schafberg, přes horské louky a s občerstvením na horské salaši Buchberghütte. Cca 45 km

5. den středa

Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu  Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly (možná exkurze). Nálezy z 8 – 4 stol.př.n.l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR. 

Detail zájezdu

Cvičení jógy:

Ranní  a večerní cvičení s Ivou Kučerovou – cvičitelkou Jogaklubu Prostějov (před snídaní a večeří) zaměřené na regeneraci těla po sportovní zátěži a předcházení tak bolestem zad a kloubů. Cvičení dle dohody a počasí v uzavřené místnosti nebo v přírodě u jezera k rozvoji koordinace pohybu a uvolnění. Zájemci o cvičení si sebou vezmou neklouzavou podložku a menší deku.

 

Náročnost:

 • Turistického programu:  jedná se o lehkou turistiku po značených cestách, s využitím lanovek, podporou autobusu, možnost plavby lodí přes jezero… 
 • Cyklistického programu: Solná Komora je protkaná velkým množstvím cyklostezek různé obtížnosti. Stezky kolem jezer nejsou příliš obtížné, ale vyjedeme i do kopců. Vždy budou doporučeny různé varianty zkrácení či prodloužení etap.  Vhodné pro všechny druhy kol.
 • Vždy je možné aktivní program zaměnit za relax u jezera, koupání, krátké vycházky po okolí…
 • Tento zájezd díky různým aktivitám můžeme doporučit např. manželským párům různého zaměření (manžel cyklista, manželka jóga + turistika)
 • Vhodný zájezd pro rodiny s dětmi.

Ubytování:

4 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St.Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek 1 000 Kč lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet).

Stravování:

Rakouská polopenze – bohatá snídaně formou bufetu,  k večeři výběr ze dvou variant – masitá a bezmasá.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob zájezdovým autobusem
 • Možnost přepravy kola v cyklovleku
 • 4x nocleh v mládežnickém resortu
 • Rakouská polopenze
 • Informační materiály
 • 2x denně cvičení jógy pod vedením zkušené lektorky
 • Cyklistický průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek
 • Lanovky a lodní lístky
 • Vše co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"
^