...Vaše pestrá dovolená

turistika v nejodlehlejším koutu Polska

turistika-a-poznani
25. 7. - 31. 7. 2021
11 600

Novinka

Základní informace

Termín

25. 7. - 31. 7. 2021

Destinace

Vlajka - pl Polsko

Cena

11 600 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Ostrava,

Popis zájezdu

Pohoří Bieszczady na pomezí Polska, Ukrajiny a Slovenska jsou tím nejzapomenutějším a současně nejkrásnějším koutem Polska. Kraj polonin, malinkých vesniček a dřevěných kostelů, z nichž některé jsou památkami UNESCO. Nejvyšším vrcholem je Tarnica 1 348 m n.m. . Bydlet budeme v hotelu na konci světa, pár kilometrů od ukrajinských hranic, kde nám „dobrou noc budou dávat“ nejen lišky, ale také rysi a vlci.  Z polonin se nám naskytnout nádherné výhledy do okolní krajiny.

V závislosti na počtu přihlášených se zájezd pojede autobusem nebo mikrobusem.

Itinerář

1. den neděle

Odjezd z ČR, přejezd přes Polsko, příjezd do místa ubytování v Muczne.

2. den pondělí

Přechod Poloniny Weltinské. Autobusem (mikrobusem) se přesuneme na začátek túry do Berehy Gorné a přes Smerek 1222 m n.m. se dostaneme až do stejnojmenné vesničky Smerek. Cca 7 hod.

3. den úterý

Pěší túra. Dobytí nejvyšší hory Tarnica 1 348 m n.m.  Autobusem (mikrobusem) se přesuneme do městečka Ustrzyki Górne a přes Szeroki Wierch 1268 m n.m. na  Tarnicu 1348 m n.m. a zpět do ubytování. Cca 7 – 9 hod. (začátek tůry lze ulehčit místní dopravou) 

4. den středa

Odpočinkový den – vláček, koupání v jezeře Solinka a prohlídka dřevěného kostelíka sv. Michala Archanděla z 18. století ve Smolniku (UNESCO).

Autobusem (mikrobusem) se přemístíme na nádraží v Majdanu a pojedeme lesní železniční úzkokolejkou do stanice Balnica a zpět. Pak přejedeme k jezeru Solinka s možností koupání a cestou domů se zastavíme u dřevěného kostelíčka sv. Michala Archanděla, u kterého je statek s možnosti ochutnávky sýrů.

5. den čtvrtek

Pěší túra na trojmezí Polska-Ukrajiny-Slovenska, které leží na vrcholu Kremenec 1.221 m n.m. Pokračujem po hřebenu Dział s vrcholy Male a Wielké Rawky 1.302  m n.m. do vesnice Weltina, kde nás bude čekat autobus (mikrobus). 7 – 9 hodin (možnost zkrácení). 

6. den pátek

Pohodová túra v Polonině Carynské. S Bieszczady se rozloučíme s nejkratší túrou v Polonině Carynské s nejvyšším vrcholem Kruhly Wierch 1 297 m n.m. Cca 5 hod.

7. den sobota

Odjezd do Čech. Cestou se zastavíme ve městě Sanok, ve kterém pobýval Švejk se svou „marškumpačkou“, předtím, než se dostal do ruského zajetí. Možnost nákupu dárků před odjezdem domů. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Detail zájezdu

Náročnost :

 

Ubytování:

6 nocí ve dvoulůžkových pokojích v hotelu se snídaní

      

Stravování:

Snídaně formou bufetu v místní restauraci

Obědy na trasách a  večeře v místě ubytování v hotelové restauraci a nebo v okolí. Potraviny bude možné dokoupit v místních obchodech. 

Nástupní místa:

Prostějov, Olomouc, Ostrava.

Svoz z ostatních měst po dohodě a za úplatu – dle počtu přihlášených.

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava mikrobusem (autobusem)
 • 6 nocí ve 2-lůžkových pokojích
 • 6 x hotelová snídaně
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné
 • Místní jízdné
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^