...Vaše pestrá dovolená

Turistika skalními městy v česko-německém pomezí...

26. 9. - 30. 9. 2018
od 3 000

Na tento zájezd potřebujete jen 2 dny dovolené (26.–27.9.)

Základní informace

Termín

26. 9. - 30. 9. 2018

Destinace

Česko

Cena

od 3 000 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno

Popis zájezdu

Před milióny let, pokrývalo zdejší území mělké moře, na jehož dně se ukládaly písky z okolních řek a potoků. Po ústupu moře zde vznikla podivuhodná forma pískovcových skal, které dnes tvoří zcela ojedinělé útvary. Po celá dlouhá léta se zde příroda vyvíjela nedotčena lidskou rukou. Proto v dnešní době můžeme vnímat ojedinělé krásy této krajiny. Mezi nejvíce navštěvovaná místa NP České Švýcarsko bezesporu patří zcela ojedinělý, největší pískovcový most v Evropě „Pravčická brána“ a jednou z největších zdejších atrakcí je plavba na pramicích soutěskami řeky Kamenice. V celém regionu naleznete bezpočet vzácných živočichů a rostlin.

Itinerář

1. den: středa

Příjezd do Jetřichovic, ubytování. Hned první den nás čeká výlet do Jetřichovického skalního města. Nejznámější ze stěn na tomto území je Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen, z kterých jsou malebné výhledy do kraje. Délka výletu je cca 7km.

2. den: čtvrtek

Tento den nás bude čekat „ Královská etapa“. Z Mezní Louky se vydáme na Pravčickou bránu a pak budeme pokračovat do Edmundovy soutěsky a Divoké soutěsky kde se nalodíme na pramice. Délka výletu cca 20km.

3. den: pátek

Vydáme se do Saského Švýcarska do lázeňského městečka Bad Schandau a půjdeme po Malířské stezce, která je nejkrásnější turistickou stezkou Německa, do Hřenska. Délka výletu cca 20km.

4. den: sobota

I dnes se vrátíme do Saského Švýcarska a to na Skalní most Basteibrücke. Basteibrücke je jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska. Spojuje mezi sebou skalní útvar Bastei a skalní hrad Neurathen. V okolí se pokocháme výhledy z mnoha vyhlídek jak na skály, tak na údolí Labe.

5. den: neděle

Před odjezdem domů se vypravíme na 10km výlet po okolí. Navštívíme pozůstatky hradu Šaunštejn a Malou Pravčickou bránu a přes vyhlídku Ptačí kámen se vrátíme. 

Detail zájezdu

Ubytování:

V hotelu „Lipa“ v Jetřichovicích ve  2 – 6 lůžkových pokojích. Hotel je turistického typu, kdy jsou pokoje jednoduše zařízené, společné sociální zařízení jsou na chodbách. 

 Stravování:

Snídaně formou bufetu, večeře servírovaná. Nápoje k večeři lze zakoupit v restauraci hotelu.

 Dítě do 15 let:

Tento zájezd je vhodný i pro Vaše dítka, či menší mládežníky. Zvýhodněná cena za dítě do 15 let je 2.000 Kč.

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Ubytování v hotelu v Jetřichovicích ve 2 - 6-lůžkových pokojích, polopenze, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH
Cena nezahrnuje
  • Dopravu (je možné zajistit za příplatek cestu mikrobusem), vstupy, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění).
^