...Vaše pestrá dovolená

Jednodenní túry v "nejkrásnějším koutu" Alp

ferraty turistika-a-poznani
3. 7. - 8. 7. 2020
od 7 600

Zájezd je přeložen na červenec 2021

Základní informace

Termín

3. 7. - 8. 7. 2020

Destinace

Vlajka - si Slovinsko

Cena

od 7 600 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy – „Julky“ – byly vždy velmi oblíbeny českými turisty.  Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek skýtají nepřeberné možnosti jak k náročným výstupům, tak k pohodovým túrám, cyklistice a dalším aktivitám v nádherné přírodě. Místo našeho ubytování – Kranjská Gora – je nejznámější středisko na severu Julských Alp a její okolí poskytuje nespočet možností k horským aktivitám.

Itinerář

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Jsou připraveny varianty „ferratové“ a turistické.  Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy.  Tento zájezd je zároveň s cyklistický zájezdem „Julské Alpy na kole„. Doprava turistů podle počtu přihlášených – buď autobusem nebo mikrobusem.

1. den pátek

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den sobota

Příjezd do Slovinska v dopoledních hodinách. Příjezd k chatě Aljažev dom a odtud krátká, nenáročná vycházka kolem památníku partyzánů – horolezců pod severní stěnu Triglavu (nejvyšší vrchol Julských Alp – 2 864 m).  Zastávka u vodopádu Peričnik – nejznámější vodopád Julských Alp. Vystoupíme až k němu a projdeme se za jeho padající vodou.

Pokud nám vyjde čas – nenáročná túra k vodopádům na potoce Martuljek.  Cca 2,5 hod

Ubytování v apartmánech v centru Kranjské Gory (809 m  n.m.)

3. den neděle

Výjezd na sedlo Vršič (1 611 m). Výstup na populární vrchol Mala Moistrovka (2 322 m) – který skýtá panoramatické výhledy na nejvyšší vrcholy Julský Alp. 

A (lehká varianta)

Turistickou cestou přes suťová pole na vrchol.

B (těžší varianta – ferrata)

Zajištěnou cestou v severní stěně na vrchol a zpět na sedlo Vršič.

4. den pondělí

Přejezd na italskou stranu Julských Alp k jezerům Lago di Fusine (Mangrtská jezera – 936 m).  Odtud výstup přes chatu Rifugio Zacchi  (1380 m) na hraniční vrchol Vysoka Ponca (2272 m)

A (lehká varianta)

Turistickou cestou přes sedlo Forca Planica na vrchol Vysoka Ponca (2272 m). Možnost přechodu přes vrchol Sredna Ponca do doliny Planica k chatě Tamar (1108 m) a dále  areálu skokanských můstků v Planici.

B (těžší varianta – ferrata)

Možnost výstupu zajištěnou cestou – ferratou – na vrchol Vysoka Ponca (2272 m). Možnost přechodu přes vrchol Sredna Ponca do doliny Planica k chatě Tamar (1108 m) a dále  areálu skokanských můstků v Planici.

5. den úterý

Výjezd na sedlo Vršič (1 611 m).  Odtud výstup na majestátní vrchol Prisojnik (2 547 m), známý svým velkým skalním oknem.

A lehká varianta

Ze sedla Vršic po skalním hřebenu s nádhernými výhledy na vrchol Prisojniku

B (těžší varianta)

Odvážně vedenou ferratou přes Prednje okno na hřeben a dále hřebenem na vrchol Prisojniku. Exponovaná a náročná ferrata.

6. den středa

Přejezd k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut) až k vodopádu Vintgarský Šum. Prohlídka lázeňského města Bled, možnost koupání v jezeru Bled, případně návštěva Bledského hradu. 

Odjezd domů v odpoledních hodinách, příjezd do ČR kolem půlnoci.

 

Detail zájezdu

Náročnost :

Budeme se pohybovat v horském terénu do 2 600 m po klasických kamenitých alpských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení – zejména oblečení a obutí. Pro pohyb po horských chodnících a sutích využijete trekingové hole. Denní tůry budou v rozpětí 4 – 9 hodin. Na trasách je možné občerstvení na některých alpských chatách. Pro zájemce o těžší varianty – výstupy po zajištěných cestách via ferratách – je povinná výbava ferratový set + přilba (omezený počet úvazků budeme mít s sebou – zájemci nahlaste předem)

Ubytování:

4 x ubytování v apartmánech s možností vaření ve vybavených kuchyňkách. Apartmány mají kapacitu 4 nebo 5 lůžek. Apartmány mají ložnici (2-3 místa na spaní) a rozkládací gauč (2 místa na spaní) v obytné kuchyňce.

Stravování:

Apartmány mají vybavené kuchyňky, můžeme i zajistit polopenzi ve vedlejším hotelu (za příplatek). V těsné blízkosti ubytování je velmi dobře zásobený supermarket, kde lze nakoupit všechny potraviny v podobné cenové relaci jako u nás. V Kranjské Goře je dostatek restaurací s výtečnou kuchyní. 

Cena zájezdu za osobu:

Pokud se přihlásí samostatní cestovatelé, najdeme vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

 • Spaní ve 4 – 5 osobách v apartmánu – 7.600 Kč
 • Spaní ve 3 osobách v apartmánu – 8.600 Kč
 • Spaní ve 2 osobách v apartmánu – 9.600 Kč

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem (mikrobusem)
 • 4 x ubytování (viz "Cena zájezdu")
 • 1 x společná večeře v místní restauraci
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Strava (kromě 1 společné večeře)
 • Vstupné (soutěska Vintgar a Bledský hrad)
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Zapůjčení ferratového úvazu a přilby
^