...Vaše pestrá dovolená

...kolem nejstarší horské železnice na světě

turistika-a-poznani vikendovky
11. 7. 2020
1 100

Letošní termín zrušen - přesunuto na 2021

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

11. 7. 2020

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

1 100 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Průsmyk Semmering byl odedávna nejkratší přirozenou cestou z Vídně do jižního Rakouska a k pobřeží Jadranu. Proto zde vznikla více než 150 lety první horská železnice na světě, která vyvrátila dosavadní představy o možnostech železniční dopravy. Od roku 1998 je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kolem nejzajímavějšího úseku mezi Semmeringem a Payerbach-Reichenau vede naučná stezka, ze které budeme obdivovat nejen unikátní viadukty a tunely, ale i okolní romantickou horskou přírodu. 

Itinerář

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd do Mürzuschlagu, kde navštívíme Muzeum Jižní dráhy a potom se přesuneme na sedlo Semmering, kde začíná naučná stezka, kopírující trať. Kolem vyhlídky s dřevěnou rozhlednou Doppelreiterwarte, odkud je pohled hned na několik míst tratě. Pozorovat můžete, jak se vlak vlní po svazích hor a pomalu stoupá z údolí k vrcholovému tunelu. Jen o kousek dál je pak další vyhlídka – 20-Schilling-Blick. Tady budete mít skutečně stejný pohled na obloukový patrový viadukt Kalte Rinea skálu Pollereswand, jako měli Rakušané desítky let na své dvacetišilinkové bankovce. Trasa vede přes vesnici Breitenstein (cca 10 km = polovina trasy) a pokračuje dál až do Payerbach-Reichenau, kde nás u nádraží bude čekat autobus.

Pro zkrácení lze využít v polovině turistické trasy vlakové spojení Breitenstein – Payerbach/Reichenau

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Detail zájezdu

Náročnost:

Turistika po naučné stezce podél horské trati má spíše klesající tendenci. Cca 10 – 21 km (záleží zda v polovině trasy zvolíte vlakové spojení). Vhodné pro všechny věkové kategorie, i rodiny s dětmi, které jsou zvyklé na turistické výšlapy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • Vstup do muzea (cca 6 €)
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^