...Vaše pestrá dovolená

Za romantikou i vánočními trhy k jezerům Solné komory a do Salzburku...

vikendovky
29. 11. - 1. 12. 2019
3 900

Zájezd je vybaven mikrobusem - omezená kapacita max. pro 16 osob

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

29. 11. - 1. 12. 2019

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

3 900 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Pojeďte s námi strávit prodloužený adventní víkend k jezerům Solné komory a do pohádkového Salcburku. Navštívíme vánoční trhy v městech Gmunden, Bad Ischl, Hallstatt, Salzburg. Ubytování jsme v St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee, kde probíhají jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Rakousku. Vánoční atmosféra v St. Gilgenu, v St. Wolfgangu a Stroblu je nezapomenutelná.

Itinerář

Program zájezdu

V pátek

odjezd v ranních hodinách z ČR, příjezd k jezeru Traunsee do města Gmunden. Projdeme půvabné vánoční trhy na jezerním náměstí – zde keramická zvonkohra na radnici. Podíváme se do vodního zámku Orth,  jedinečného zámku na jezeře – přejdeme po 123 metrů dlouhém dřevěném mostě kolem plovoucích vánočních stromků do nádvoří skvostného zámku na adventní trh./Přejezd do jednoho z nejkrásnějších městeček Solné komory – Hallstattu (památka UNESCO). Pokud nám ještě vyjde čas, zastavíme se cestou v Bad Ischlu a můžeme si zajít do slavné cukrárny Zauner, kam chodívala i císařovna Sissi. / Přejezd do St. Gilgenu – ubytování a večeře.

V sobotu

se můžeme projet lodí po jezeře Wolfgangsee, na kterém pluje 19 metrová vánoční lucerna = symbol adventu na Wolfgangsee. Zažijeme zde vánoční trhy ve všech 3 městečkách – St. Gilgen (rodný dům Mozartovy matky), St. Strobl (výstava betlémů a živé jesličky) a St. Wolfgang (slavný oltář Michaela Pachera v místním kostele nad jezerem). Můžeme si lanovkou či zubačkou vyjet od jezera „do hor“, kde jsou vánoční trhy přímo nad jezerem.

V neděli

po snídani odjezd ze St. Gilgenu do Salzburgu, kde se konají jedny z nejhezčích a nejstarších vánočních trhů v Evropě. Projdeme  se starým městem a navštívíte „Ježíškův trh”, který se tu pořádá už od 15. století a na základě průzkumů byl vyhlášen za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Narodil se zde W. A. Mozart a poprvé zde zazněla nejznámější vánoční koleda Tichá noc. Není divu, že se Salzburgu přezdívá „město adventu”. 

Detail zájezdu

Ubytování:

2 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St. Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Pokoje jsou moderně zařízeny, každý pokoj má své vlastní sociální zařízení (sprchový kout, WC), postele jsou patrové.

Stravování:

Rakouská polopenze – bohatá snídaně formou bufetu,  k večeři výběr ze dvou variant – masitá a bezmasá.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava mikrobusem
  • průvodce zájezdu
  • DPH
  • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - "pojištění")
  • vstupy do památek
  • výlet lodí přes jezero
  • výlet lanovkou nebo zubačkou
  • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^