...Vaše pestrá dovolená

Vinnými stezkami i pohořím Vogézy

cyklozajezdy
4. 8. - 13. 8. 2023
20 800

poslední volná místa

Základní informace

Termín

4. 8. - 13. 8. 2023

Destinace

Vlajka - fr Francie

Cena

20 800 Kč

Nástupní místa

Valašské Meziříčí, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Praha

Popis zájezdu

Alsasko je svérázný kraj na rozhraní Francie, Německa a Švýcarska. Tento vinařský ráj ocení nejen milovníci vína, ale také cyklisté, pro které je zde připravena spousta tras a ty lze různě kombinovat. Nekonečné vinice, malebné scenérie v pohoří Vogézy, hrázděné domy v Colmaru, Riquewihru, Egusheimu. Grand Ballon – nejvyšší hora Vogéz, hora Mont Sainte-Odile (hora svaté Otýlie), Obernai – nejkrásnější městečko Alsaska. Vynikající víno, dobré pivo, tarté flambé a další speciality. Na to všechno se můžeme těšit při cyklistickém putování v Alsasku.

Itinerář

1. den pátek

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Noční přejezd Německem do Francie.

2. den sobota

Příjezd do místa ubytování, ubytování v hotelu, možné krátké vyjížďky do okolí (muzeum sýrů), prohlídka města Munster.

3. den neděle

Okružní trasa po cyklostezkách a pohořím Vogézy. Z Munsteru do Soulzbach-les-Bains, dále stoupáme do pohoří Vogézy směr Osenbach, odtud sjezd a pokračujeme vinnými stezkami do Gueberschwihru a dále do jednoho z nejzajímavějších měst Egusheimu s jeho trojími hradbami. Odtud zpět do místa ubytování. Cca 50 – 60 km (možnost prodloužení přes Colmar).

4. den pondělí

Navezení pod  nejvyšší vrchol Vogéz – Grand Ballón – 1424 m n.m.  Zájemci mohou podniknout nenáročný pěší výšlap na vrchol. Na kole projedeme nádhernou hřebenovou trasu přírodního parku Ballons des Vosges  a nádherným sjezdem pokračujeme do munsterského údolí až do Munsteru (výroba známého sýru Munster), místa našeho ubytování.  Pro zdatné jedince možnost prodloužení výjezdem pod Petit Ballón – 1272 m n.m.  Trasa cca 30 – 50 km.

5. den úterý 

Výlet na hrad Koenigsbourg. Navezení k hradu, možná prohlídka (jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie). Odtud na kole silničkami a vinnými stezkami přes RibeauvilleHunawihr s čapí rezervací, Riquewihr (nejznámější a nejkrásnější vinařská vesnice) a pokračujeme do místa ubytování. Zájemci možnost prodloužení do Kaysersbergu (rodiště Alberta Schweitzera, držitele nobelovy ceny za mír) Cca 50 – 60 km.

6. den středa

Autobusový výlet do Štrasburku, ve kterém sídlí důležité instituce – Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva. Prohlídka historického centra se slavnou katedrálou Notre Dame, čtvrť  „Malá Francie“ s typickými hrázděnými domy. Možnost plavby po kanálech.

7. den čtvrtek

Autobusem navezení na horu Mont Sainte Odile (753 m n.m.) – překrásné výhledy, kaple svaté Otýlie, posvátný a léčivý pramen, tajuplná pohanská zeď. Odtud do Saint-Nabor, pokračujeme do Rosheimu s krásným románským kostelem. Dále do rodiště svaté Otýlie – Obernai /jedno z nejkrásnějších měst Alsaska/, pokračujeme do Barru a Sélestat. Cca 45 – 55 km. Odtud zpět autobusem.

8. den pátek

Z Munsteru přes Colmar (kouzelné město přezdívané Malé Benátky) do Egusheimu a zpět. 47 – 58 km.

Další možnost: vyjížďka kolem 5 hradů – Routes des 5 Château. Na kole přímo z ubytování kolem hradů Pflixbourg, Hohlansbourg, zajímavé trojhradí s hrady Wahlenbourg, Dagsbourg, Weckmund. Zastávka v Egusheimu. Cca 50 km.

9. den sobota

Po snídani možnost posledních nákupů a odjezd zpět do ČR. 

10. den neděle

Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

 

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Etapy vedou mírně zvlněným terénem po dobře značených cyklostezkách a vedlejších silnicích, téměř mimo provoz. V pohoří Vogézy samozřejmě nějaký kopec vyjedeme, ale největší stoupání překonáme za pomocí autobusu. Jsou připraveny kratší a delší varianty etap. Vždy můžete zvolit místo cyklo etapy odpočinek. Jeden den – výlet do Štrasburku – bez kol. 

Vhodné pro všechny typy kol. Doporučujeme treková, nebo horská. Etapy převážně po asfaltu, výjimečně zpevněná šotolina.

Ubytování:

Brit Hotel Munster *** je situovaný v  zahradě s venkovním bazénem, v blízkosti centra města.

Stravování:

Snídaně formou bufetu /ovocné šťávy, teplé nápoje, pečivo, vejce, kompoty, džemy, pomazánky, ovocný salát, uzeniny, sýry, briošky.

Na večeři se podávají jídla z místní gastronomie.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s přívěsem pro kola. 

Nástupní místa: Valašské Meziříčí, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Praha.

Svoz z ostatních měst po dohodě a za úplatu – dle počtu přihlášených.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 7 x v hotelu ***, dvoulůžkové pokoje
 • 7 x francouzská polopenze
 • návštěva Štrasburku
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do kulturních památek
 • Místní doprava
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^