...Vaše pestrá dovolená

...cykloturistika v nejodlehlejším koutu Polska

cyklozajezdy
23. 8. - 29. 8. 2020
10 900

Zrušeno - přesunuto na červenec 2021

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

23. 8. - 29. 8. 2020

Destinace

Vlajka - pl Polsko

Cena

10 900 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Ostrava,

Popis zájezdu

Pohoří Bieszczady na pomezí Polska, Ukrajiny a Slovenska jsou tím nejzapomenutějším a současně nejkrásnějším koutem Polska. Kraj polonin, malinkých vesniček a dřevěných kostelů, z nichž některé jsou památkami UNESCO. V tomto pohoří, jehož nejvyšším vrcholem je Tarnica 1 348 m n.m. budeme kombinovat jak cyklistické tak turistické trasy. Bydlet budeme v hotelu na konci světa, pár kilometrů od ukrajinských hranic, kde nám „dobrou noc budou dávat“ nejen lišky, ale také rysi a vlci. Na kole projedeme podhůří Bieszczad do zaniklých vesnic a liduprázdných koutů hor. Z polonin se nám naskytnout nádherné výhledy do krajiny, pro které si budeme muset vyšlápnout pěšky.

Zájezd se jede zároveň se turistickým zájezdem „Bieszczady – turistika„.

Itinerář

1. den neděle

Odjezd z ČR, přejezd přes Polsko, příjezd do místa ubytování v Muczne.

2. den pondělí

Z ubytování přes zubří rezervaci k dřevěnému kostelu sv. Michala Archanděla (UNESCO) do vesnice Dwernik.  Odtud šotolinovou cestou, která nás dovede ke kolibě v 900 m n.m., kde se můžeme občerstvit. Odtud náročnější sjezd cca 3 km do vesnice Berezki a po lesních cestách zpět na ubytování. Možnost přídavku do horského sedla Prelecz Bukowska 1 100 m.n.m. (40-60km)

3. den úterý

Pěší túra. Dobytí nejvyšší hory Tarnica 1 348 m n.m.  Autobusem se přesuneme do městečka Ustrzyki Górne a přes Szeroki Wierch 1268 m n.m. na  Tarnicu 1348 m n.m. a zpět do ubytování. Cca 7 – 9 hod. (začátek tůry lze ulehčit místní dopravou) 

4. den středa

Autobusem se přemístíme na nádraží Majdan a pojedeme se lesní železniční úzkokolejkou do stanice Balnica. Po vyložení kol pojedeme po proudu řeky Solinka až k soutoku s řekou Weltina. Dále po šotolině proti proudu řeky Weltina projedeme skalnatou soutěskou v rezervaci Sine Wiry. Následně pokračujeme do obce Polana a mírným stoupáním přes Lutowiska . Zde nás bude čekat autobus a nebo pokračujeme na kole zpět na ubytování. Cca (60-80 km).

5. den čtvrtek

Dnes nás čeká opět pěší túra na trojmezí Polska-Ukrajiny-Slovenska, které leží na vrcholu Kremenec 1.221 m n.m. Pokračujem po hřebenu Dział s vrcholy Male a Wielké Rawky 1.302  m n.m. do vesnice Weltina, kde nás bude čekat autobus. 7 – 9 hodin (možnost zkrácení). 

6. den pátek

Údolí řeky horního Sanu. Leží v úplném jihovýchodním cípu Polska, ze tří stran je obklopené neprostupnou ukrajinskou hranicí. Převážně budeme jezdit po šotolinových cestách mezi zaniklými vesničkami. Cca 50 km

7. den sobota

Odjezd do Čech. Cestou se zastavíme ve městě Sanok, ve kterém pobýval Švejk se svou „marškumpačkou“, předtím, než se dostal do ruského zajetí. Možnost nákupu dárků před odjezdem domů. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných pro MTB kola a kvalitní trekkingová kola s terénním pláštěm.

Ubytování:

6 nocí ve dvoulůžkových pokojích v hotelu se snídaní

      

Stravování:

Snídaně formou bufetu v místní restauraci

Obědy na trasách a  večeře v místě ubytování v hotelové restauraci a nebo v okolí. Potraviny bude možné dokoupit v místních obchodech.

Nástupní místa:

Prostějov, Olomouc, Ostrava.

Svoz z ostatních měst po dohodě a za úplatu – dle počtu přihlášených.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 6 nocí ve 2-lůžkových pokojích
 • Snídaně formou bufetu
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do památek
 • Místní jízdné
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^