...Vaše pestrá dovolená

za přírodními krásami a lázněmi západních Čech

cyklozajezdy
5. 8. - 9. 8. 2020
3 600

Základní informace

Termín

5. 8. - 9. 8. 2020

Destinace

Vlajka - cz Česko

Cena

3 600 Kč

Nástupní místa

vlastní doprava, mikrobusem za příplatek

Popis zájezdu

Český les tvoří pohraniční pohoří od Domažlic po Dyleňský les – Krajina Českého lesa se svým rázem velmi podobá Šumavě, je však v průměru o 300–500 m nižší. Nejvyšším vrcholem je Čerchov (1 042 m n. m.) Tato pohraniční oblast byla roky uzavřená veřejnosti a najdeme zde několik desítek zaniklých vesnic, nad jejichž troskami se opět ujímá vlády příroda a dotvářejí jedinečnou atmosféru Českého lesa. Pro severní část Českého lesa jsou charakteristická vrchovištní rašeliniště s borovicí blatkou a svébytnou rašeliništní květenou. Chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les je možné přirovnat k hornatému ostrovu zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody v geografickém trojúhelníku Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní. Rozsáhlé lesní komplexy spolu s rašeliništi vytváří ohromný přírodní vodní rezervoár, příznivě ovlivňující vodní režim širokého okolí, především západočeských lázní. Ochranou těchto míst s tvorby minerálních pramenů se chráněná krajinná oblast Slavkovský les výrazně odlišuje od ostatních chráněných krajinných oblastí v republice.

Ubytování jsme ve Svojšíně na zámku, v ubytovně, nacházející se přímo v zámeckých prostorách.

Itinerář

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy.

1. den

Ze Svojšína po cyklostezkách k lomu Pavlovice – koupání – a  zpět do Svojíšna. cca 32 km po asfaltu nebo 38 km asfalt a lesní cesty.

2. den

Svojšín – Ošelín – Bor – prohlídka zámku (oběd). Přimda – nejstarší kamenný hrad  –  Svojšín. Cca 60 km asfalt a lesní cesty.              

3. den

Svojšín – Bezdružice zámek, Úterý –  malé městečko s historickým jádrem kde se natáčel seriál Zdivočelá země, Teplá – klášter, rybník Betlém Svojšín.  Cca 65 km

4. den

Svojšín, Michalovy Hory (bývalé hornické městečko), stezka kolem bývalých štol , vyhlídka, Chodová Planá – pivovarská restaurace ve skále, Planá, Svojšín. Vedlejší silnice – cca 50 km.

5. den

Ze Svojšína směr Pytlov, Černošín,  Vlčí hora (sopka, Goethova vyhlídka), Svojšín. Cca 30 km asfalt + terén.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Průvodce zájezdu:                          

 Průvodcem zájezdu je turista, cyklista a místní znalec Míla Antropius.

Ubytování:

4 x  v ubytovně v prostorách zámku Svojšín. Ubytování ve 2 a vícelůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Stravování:

Snídaně podávané v místě ubytování.

Obědy (svačinky) a večeře si každý řeší sám. Na trasách budou možnosti občerstvení v místních zařízeních. Večeře lze domluvit v místní restauraci.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • 4 x ubytování v ubytovně na zámku Svojšín
  • 4 x snídaně
  • Průvodce
  • Informační materiály
  • Pojištění proti úpadku CK
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Dopravu (za příplatek je možné zajistit dopravu mikrobusem)
  • Obědy a večeře
  • Vstupy do přírodních a historických památek
^