...Vaše pestrá dovolená

pohodově podél "krásného modrého Dunaje"

cyklozajezdy vikendovky
14. 6. - 16. 6. 2019
4 900

Letos zájezd zrušen

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

14. 6. - 16. 6. 2019

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

4 900 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau – přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

Itinerář

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky (meandr Dunaje). Přes Linz – hlavní město spolkové země Horní Rakousko. Zde si prohlédneme Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné „muzeum budoucnosti“ Ars Electronica. Odtud pokračujeme do Mathausenu s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem a dále do kempu na břehu Dunaje. Cca 55 – 90 km (autobus bude čekat v Linzi na ty, kteří nechtějí absolvovat celou etapu)

2. den sobota

Z kempu stále podél Dunaje do historického města  Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů“. Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem – které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje až do Melku (nejznámějšího kláštera Rakouska). Dojedeme do místa našeho ubytování v historickém Melku s velkolepým barokním klášterem a jeho zahradami. Ubytování je v mládežnickém hostelu, nedaleko historického centra.  Etapa cca 55 – 85 km (autobus bude čekat u města Ybbs).

3. den neděle

Cestou z Melku pojedeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky – údolí Wachau Projedeme  přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Profil trasy dunajské stezky je převážně rovinatý, zpestřením jsou výjezdy na vyhlídková místa nad Dunajem. Zájezd je vhodný pro každého, kdo rád jezdí na kole, včetně rodin s dětmi, které jsou zvyklé jezdit na celodenní výlety nebo pro rodiče, kteří si své malé ratolesti odvezou v cyklosedačkách nebo vozících.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

1. noc – AU an de Donau,  kemp „Camping Au an der Donau“ – spaní v chatkách přímo v kempu, v pensionu vzdáleném cca 500 m –  ve 2-4 lůžkových pokojích.

2. noc – Melk „Junges Hotel Melk“ – mládežnický hostel, spaní ve 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené poschoďovými postelemi, vlastní sprchou – WC na chodbách.

Stravování:

Polopenze v místních zařízeních. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • 1 x ubytování v kempu v chatkách a pensiónu patřící kempu
 • 1 x v mládežnickém hostelu
 • Polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupy do kulturních památek
 • Přívozy
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^