...Vaše pestrá dovolená

pohodově podél "krásného modrého Dunaje"

cyklozajezdy vikendovky
15. 6. - 17. 6. 2018
4 600

Základní informace

Termín

15. 6. - 17. 6. 2018

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

4 600 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau – přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

Itinerář

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky  – jedna z největších přírodních zajímavostí Horního Rakouska. Tok Dunaje zde vytváří meandr  v malebné lesnaté krajině, otáčí se o 180°  a vrací se  4 km zpět. Ze Schlögenské smyčky projedeme přes Aschach, příjemný Ottensheim až do hlavního města Horního Rakouska Linz. Zde si prohlédneme „Hauptplatz“ se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné „muzeum budoucnosti“ Ars Electronica. Ubytování v mládežnickém hostelu.  Cca 55 km 

2. den sobota

Z Linze nás autobus popoveze na začátek etapy do Mathausenu, známým jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem. Dále pokračujeme přes Au an der Donau, do Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů“. Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem – které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje. Pokračujeme do Melku s jeho barokním klášterem. Ubytování v mládežnickém penzionu, večerní prohlídka historického centra. Zdatní cyklisté zvládnou celou trasu bez navezení na začátek etapy.  (Cca 55 – 85 – 115 km. Autobus bude čekat u města Ybbs)

3. den neděle

Cestou z Melku pojdeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky – údolí Wachau Projedeme  přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Detail zájezdu

Náročnost :

Profil trasy dunajské stezky je převážně rovinatý, zpestřením jsou výjezdy na vyhlídková místa nad Dunajem. Zájezd je vhodný pro každého, kdo rád jezdí na kole, včetně rodin s dětmi, které jsou zvyklé jezdit na celodenní výlety nebo pro rodiče, kteří si své malé ratolesti odvezou v cyklosedačkách nebo vozících.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

1. noc – Linz „Jugändgästehaus“ – mládežnický hostel, spaní ve 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou moderně zařízené, postele poschoďové palandy.

2. noc – Melk „Junges Hotel Melk“ – mládežnický hostel, spaní ve 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené poschoďovými postelemi, vlastní sprchou – WC na chodbách.

Stravování:

Polopenze v místních zařízeních. Snídaně formou bufetu, večeře servírovaná.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku
 • 2 x nocleh v mládežnických hostelích
 • Polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupy do kulturních památek
 • Přívozy
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^