...Vaše pestrá dovolená

Cyklotoulky Napoleonovým ostrovem

cyklozajezdy
6. 9. - 15. 9. 2024
od 13 500

Základní informace

Termín

6. 9. - 15. 9. 2024

Destinace

Vlajka - it Itálie

Cena

od 13 500 Kč

Nástupní místa

Valašské Meziříčí, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Elba – ostrov Napoleonova vyhnanství, je ideálním místem pro cyklodovolenou v končícím létě. Ostrov Elba si Vás získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Navštívíme stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Samozřejmě ochutnáme výborná místní vína a posedíme ve stylových kavárničkách. Ostrov Elba nabízí cyklistiku po panoramatických silničkách, kopírujících azurové moře i šplhajících se do kopců za krásnými výhledy. Na tomto zájezdu si můžete „dát pořádně do těla“ a nebo jen tak lenošit na plážích. Vhodné jak pro aktivní cyklisty, tak pro pohodáře a rodiny s malými i velkými dětmi. 

Vhodné i jako pobytovka u moře bez cyklistického programu. Na zájezdu si můžete ráno a večer zacvičit jógu, v rámci zájezdu budou i poznávací výlety po ostrově, s lehkým turistickým programem. Zájemcům zprostředkujeme výlet na lodi kolem ostrova, s občerstvením a koupáním. Vyhledávanou atrakcí je výlet gondolovou lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Elba – Monta Capane.

Po tomto zájezdu následuje zájezd „Elba nejen s cvičením jógy“. Oba zájezdy si můžete spojit a prodloužit si svůj pobyt u moře (cenu upravíme)

Itinerář

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie.

2. den sobota

Trajekt na ostrov Elba, příjezd do kempu, ubytování, relax u moře nebo bazénu.

3. den neděle 

Monte Calamita

Z místa ubytování do půvabného městečka Capoliveri – krásný výhled na ostrov Isola di Montecristo. Odtud téměř po vrstevnici k bývalým rudným dolům a přes zemědělskou usedlost Fattoria delle Ripalte (vinařství, chov koní), pokračujeme ke krásné pláži Calanova (možnost občerstvení, koupání). Vystoupáme na okraj Capoliveri a sjedeme do přístavu Porto Azzurro – náměstí přímo u moře, možnost návštěvy prodejny minerálů (šperky a výrobky z polodrahokamů) a zpět do kempu.

4. den – pondělí

Portoferraio – po stopách Napoleóna Bonaparte

Z místa ubytování do přístavu Portoferraio – „hlavní“ město ostrova (Napoleónovo sídlo – Villa dei Mullini), dále na poloostrov Capo d´Emfola – zde restaurace, která patřila prarodičům slavného „Itala v kuchyni“ Emanuela Ridiho. Pokračujeme k letnímu sídlu Napoleóna – Villa di San Martino – a přes Procchio s krásnou písečnou pláží, pod vrcholem Monte Tambone (klienty nazvaný „krtičinec“) zpět do kempu. 

5. den – úterý

Západním pobřežím

Autobusem na parkoviště u lanovky na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1019 m) – možnost výjezdu na vrchol nebo pěší výstup křížovou cestou ke kostelíku Madonna del Monte a na skalní vyhlídku (650 m). Prohlídka historického městečka Marciana Alta a na kole pokračujeme západním pobřežím ostrova. Možnost sjezdu na skalnaté pobřeží mysu, vyhledávaném potápěči – Capo Sant´Andrea (koupání, možnost šnorchlování). Pokračujeme po západním pobřeží, přes vesničky Chiessi, Pomonte, kolem pláže Fetovaia až do turistického centra, přístavu Marina di Campo (promenáda podél přístavu, dlouhá písečná pláž, možnost občerstvení) a zpět do kempu. 

Pro zdatné cyklisty – možnost absolvovat etapu bez navezení autobusem.

6. den – středa

Severovýchod ostrova – Cavo

Z kempu kolem golfového hřiště do Magazzini, Bagnaia, na potápěči oblíbenou pláž Nisporto (koupání, občerstvení) . Serpentinami vystoupáme do sedla Aia di Cacio (302 m) . Ve sjezdu k hornickému městečku Rio nell´Elba můžeme odbočit ke kostelíku Eremo di Santa Caterina (soukromá botanická zahrádka, úžasné výhledy až k moři). Pokračujeme do nejsevernějšího městečka ostrova – Cavo. Zpět přes Rio Marina a Porto Azzurro zpět do kempu.

Možnost zkrácení etapy – z Rio nell´Elba.

7. den – čtvrtek

Pod hradem Volteraio

Z kempu kolem známého vinařství La Chiusa do Magazzini a vystoupáme pod zříceninu hradu Volteraio (možnost pěšího výstupu až k hradu – nádherné výhledy na přístav Portoferraio) a dále na sedlo Le Panche (325 m) a sjezd do Rio nell´Elba. Odtud pokračujeme do Porto Azzurra. Po cestě možnost odbočky k poutnímu místu Madona di Monserrato anebo k pláži Barbarossa (pojmenovaná po legendárním pirátovi) a zpět do kempu.

8. den – pátek

Do horských vesnic Sant´Ilario a San Piero

Z místa ubytování do Marina di Campo a vystoupáme do vesnice San Piero s pisánskou pevností. Přejedeme do fotogenické vesničky Sant´Ilario a přes Procchio se vrátíme zpět do Lacony.

Pro zdatné je možný přídavek přes sedlo Monte Perone (630 m) a sjezd do Poggia a Marciany Mariny.

9. den sobota

Ukončení pobytu na Elbě, trajekt na pevninu. Noční přejezd do ČR.

10. den neděle

Příjezd do Prostějova v dopoledních hodinách.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost etap:

Trasy výletů povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Provoz na silnicích je v tuto dobu již mírný, s výjimkou okolí hlavního města Portoferraia. Profil ostrova je kopcovitý ale trasy jsou zvládnutelné i pro průměrně trénované jedince. Vždy je možné cyklistický program zaměnit za odpočinek u moře. Všechny plánované etapy lze absolvovat s průvodcem a nebo také působit zcela samostatně (doporučíme trasy i zajímavosti). Pokud absolvujete všechny námi doporučené etapy, najezdíte i na zdánlivě malém ostrově cca 300 km. Pořadí etap lze samozřejmě zaměnit a samotné etapy variabilní. Lze je zkrátit, případně prodloužit.

Vhodné pro všechny typy kol, doporučujeme trekingová a horská kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Další aktivity na Elbě:

Koupání v moři je v tuto dobu samozřejmostí – pláže Elby jsou různorodé a všechny krásné. Pobřeží Elby je vyhledávané amatérskými i profesionálními potápěči. Potápěčské brýle a šnorchl, nebo alespoň plavecké brýle se ve Vaší výbavě určitě neztratí. Zájemci mohou vyzkoušet jízdu na paddleboardu a mořském kajaku, které budeme mít s sebou a rádi zapůjčíme. V okolí kempu je možné pronajmout si tenisové kurty, zapůjčit skútry, případně motorový člun.

Zájezdu se účastní cvičitelka jógy, která bude se zájemci cvičit ráno a večer jógu.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol. Trajekt z Piombina do Portoferraia (cca 1 hodina).

Ubytování:

V plně vybaveném kempu u moře, situovaném uprostřed jižního pobřeží ostrova – ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře (vhodné pro děti). Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady aj.atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.

 • Ve vlastních stanech – na terasách, ve stínu borovic.
 • Ve zděných bungalovech  – jsou to malé domky s vlastní terasou, která umožňuje příjemné večerní posezení. Každý domek je rozdělený na 2 samostatné jednotky s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, lednicí, veškerým nádobím, mikrovlnou troubou. Jedna polovina je komfortní pro 2  osoby. V obytné části se dají využít rozkládací lůžka, vhodné pro přátelé a rodinu s 1-2 dětmi. Obě poloviny domku se po odsunutí dělící stěny dají spojit v jeden celek (pro velké rodiny a dobré přátelé). Vznikne tím pádem domek s 2 samostatnými ložnicemi, 2x sociální zařízení, společenská místnost s kuchyňkou a společná terasa.

Půdorys bungalovů (levá část = 2 osoby, pravá část = 3 osoby):

Stravování:

Na podobných zájezdech většinou vaříme českou polopenzi v naší mobilní kuchyni. Poslední dobou je zájem o ochutnávku místní gastronomie a proto zařazujeme i večeře v místních restauracích. Na tomto zájezdu Vám připravíme snídani a většinu večeří. Dvakrát si zajdeme do restaurace a ochutnáme italskou kuchyni. 

 • Bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.
 • Večeře kombinovaná = česká (připravovaná z dovezených a dokoupených potravin) + italská (v místních zařízeních)

Cena zájezdu za 1 osobu:

 • Spaní ve vlastním stanu:           13.500 Kč
 • Spaní v bungalovu – 3 osoby:   17.000 Kč
 • Spaní v bungalovu – 2 osoby:   19.500 Kč

Příplatky a slevy:

 • Přeprava elektrokola:                    500 Kč
 • Bez stravování:                         – 1 500 Kč

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol
 • Trajekt z Piombina do Portoferraia
 • Kombinovaná polopenze /česká + italská
 • Ubytování (viz odstavec "cena zájezdu")
 • Ubytovaní v bungalovech mají v ceně povlečení i závěrečný úklid
 • Informační materiály
 • Programový průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do kulturních památek
 • lanovka na horu Monte Capanne
 • Vše, co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"

Vyplnit přihlášku na tento zájezd

od 13 500 Kč

Vyplnit nezávaznou přihlášku na tento zájezd

Osobní údaje

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Město

PSČ

Ulice

Číslo domu

Datum narození

Ubytování

Stravování

Typ kola

Cestovní pojištění

* Pojištění vám zajistíme u pojišťovny Generali Česká pojišťovna a.s.

Nástupní místo

* Pro více osob v případě zájmu můžeme za příplatek zajistit dodatečný svoz na nástupní místo.

Cena za tuto osobu: 0

Osobní údaje

Poznámky a cena

* Zde je místo pro Vaše dotazy, poznámky, či připomínky. Na vaše poznámky bude reagováno e-mailem.

Přihláška

^