...Vaše pestrá dovolená

Na kole za jezery, vodopády a údolími Julských Alp

cyklozajezdy
25. 6. - 30. 6. 2024
13 400

ubytování v hotelu s wellnes

Základní informace

Termín

25. 6. - 30. 6. 2024

Destinace

Vlajka - si Slovinsko

Cena

13 400 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek …to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat  nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce, vybudované na zrušené železniční trati.

Itinerář

1. den 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den 

Ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků)

3. den

Z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře. Cca 60 km

4. den 

Autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny JeljeKonjská DolinaZajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km

5. den

Z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) – památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Můžeme pěšky vystoupat až k jeho prvnímu i druhému stupni a projít se za jeho padajícími vodami. Sjezd do Mojstrany a po cyklostezce zpět na ubytování. Cca 48 km.

6. den 

Na poslední den je možné si vybrat z více variant programu:

 • Sportovní „výšvih“ do hor: z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Relaxace u přírodního koupaliště Jasna. Cca 24 km 
 • Zájemci se mohou vydat z Gozdu Martuljek  k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 10 km na kole a 2 hodiny pěší výšlap.
 • Krátká vyjížďka a procházka naučnou stezkou ke smaragdovému jezírku Zelenci, z něhož vyvěrá pramen řeky Sáva Dolinka.  Cca 10 km po rovině.

Odpolední odjezd zpět do ČR. Noční příjezd domů.

 

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Přestože se budeme pohybovat ve vysokých horách, etapy nejsou příliš náročné, ale do kopce také vyjedeme. Většina tras vede po asfaltu, ale také vyjedeme na šotolinové cesty. Některé etapy budou s podporou autobusu (navezení nebo návrat z etapy). Zájemci si budou moci k etapám přidat další kilometry, a tím náročnost navýšit. 

Vhodné pro horská a treková kola.

Ubytování:

 

V příjemném 4* hotelu v centru města Kranjska Gora, ve dvoulůžkových pokojích. Dle požadavku lze zařídit i rodinné nebo singl pokoje. 

Stravování:

 • bohatý snídaňový bufet v hotelové restauraci

Lze doobjednat i hotelové večeře za příplatek. V Kranjské Goře, kousek od hotelu je spousta restaurací, pizzerií, kde se lze navečeřet. 

Další informace

Průvodce zájezdu:                          

Průvodcem zájezdu je turista a cyklista Jirka Pavlů

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol
 • 4 x ubytování ve 4 * hotelu
 • 4 x snídaně formou bufetu
 • vstup do wellnes centra
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • obědy a večeře
 • Pojištění do zahraničí
 • Vstupné (do památek, soutěsek apod.)
 • Plavba po jezeře

Vyplnit přihlášku na tento zájezd

13 400 Kč

Vyplnit nezávaznou přihlášku na tento zájezd

Osobní údaje

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Město

PSČ

Ulice

Číslo domu

Datum narození

Typ kola

Cestovní pojištění

* Pojištění vám zajistíme u pojišťovny Generali Česká pojišťovna a.s.

Nástupní místo

* Pro více osob v případě zájmu můžeme za příplatek zajistit dodatečný svoz na nástupní místo.

Cena za tuto osobu: 0

Osobní údaje

Poznámky a cena

* Zde je místo pro Vaše dotazy, poznámky, či připomínky. Na vaše poznámky bude reagováno e-mailem.

Přihláška

^