...Vaše pestrá dovolená

ostrov tisíce vůní

cyklozajezdy joga-a-cviceni-u-more
10. 6. - 19. 6. 2022
od 23 900

ubytování přímo u moře + cvičení jógy

Základní informace

Termín

10. 6. - 19. 6. 2022

Destinace

Vlajka - fr Francie

Cena

od 23 900 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Ostrov tisíce vůní, smaragdový ostrov, perla Středozemí, pohoří v moři a spoustu jiných přívlastků má ostrov Korsika. Napoleon Bonaparte prý kdysi prohlásil, že by svůj ostrov poznal podle vůně i se zavázanýma očima. Na relativně malém prostoru se skrývá především velké množství přírodních krás a kulturních památek. 

Při našem pohodovém, cyklistickém pobytu se budeme věnovat jižní části ostrova. Užijeme si průzračného moře, táhlých stoupání a nádherných sjezdů v Korsických horách, navštívíme města a vesničky s neopakovatelnou atmosférou.

Zájemci si budou moci zacvičit jógu se zkušenou cvičitelkou.

Itinerář

1. den

Odjezd z ČR bud upřesněn v závislosti na čase vyplutí trajektu na Korsiku. Přejezd Rakouskem a Itálií.  Trajekt na ostrov cca 4 hodiny.

2. den 

Příjezd do Livorna, trajekt do korsické Bastie a přesun na jih ostrova – Porto Vecchio. Ubytování v příjemném kempu přímo u moře.

3. den

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale (cca 1000 m n.m.) , odtud k odbočce k nejvyššímu vodopádu Korsiky Piscia di Gallu – pro zájemce možnost vycházky k vodopádu. 2 varianty návratu do kempu.

Náročnější varianta: převážně sjezd lesní šotolinovou cestou do osady Carbini se zajímavým románským kostelíkem a samostatně stojící věží. A dále již po asfaltu do vesničky Orone, vystoupáme na sedlo Col de Bacinu (809 m n.m.) Dále přes Muratello  zpět do kempuCca 48 km

Lehčí varianta: Od přehrady sjezd do vesničky Palavesa – cestou úžasné výhledy na záliv Porto – Vecchio. Dále kolem pravěkého hradiště Castellu d´Araghju k moři, zpět do kempu. Cca 36 km

4. den

Autobusem do „korsické perly“ – města na bílých útesech Bonifaccia. Zde možnost vyhlídkové plavby kolem útesů a jeskyní, prohlídka města a krátké vyjížďky na kole do okolí – Capo Pertusato, kostelík La Trinité, Capo di Feno (možnost koupání). Zpět autobusem do kempu (zájemci se mohou vrátit do kempu na kole – cca 50km).  Vyjížďky kolem Bonifaccia cca 25 km.

5. den 

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale. Odtud „královská etapa“ – přes horskou vesnici Zonza vystoupáme do sedla Col de Bavella (1218 m n.m.), obklopené bizarními skalními jehlami, s nádhernými exempláři větrem ošlehaných borovic. Ze sedla nás čeká dlouhý sjezd, zastavíme u soutěsky Cascade d´Polischellu a podél potoka Polischellu pěšky dojdeme k prvním kaskádám. Na kole dál vystoupáme do sedla Col de Larone (608 m n.m.) a pokračujeme ve sjezdu kolem řeky Solenzara krajina v nás vyvolá atmosféru westernových filmů. Dojedeme až k moři do vesnice Solenzara. Autobusem zpět do kempu. Cca 55 km. 

6. den

Z ubytování vyjedeme za koupáním na nejkrásnější pláže ostrova – Palombaggia a Tamaricciu a Carataggio, přezdívané „Tahiti beach“.  Cca 40 km.

7. den 

Autobusem do sedla Col de Bacinu (809 m n.m.) a odtud na kole dvě varianty trasy do města „krevní msty“, nejkorsičtějšího města ostrova – Sartene. Cca 35 – 50 km. Odtud zpět autobusem do kempu.

8. den 

Odpočinkový den u moře, návštěva Porto Vecchia

9. den 

Trajekt do Livorna a cesta zpět do ČR

10. den 

Příjezd zpět do ČR.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Ostrov Korsika je hornatý, ale profily tras jsou průměrně náročné. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, výjimečně šotolinový povrch. V červnu je silniční provoz na Korsice ještě mírný. I v tomto termínu – začínajícího léta – může být na ostrově již poměrně teplo.

Vzhledem k ubytování na jednom místě, v kempu s krásnou pláží a bazénem, je možné vždy zaměnit cyklistickou etapu za odpočinek u moře a kolo slouží jako dopravní prostředek k některé z dalších pěkných pláží či do města.

Vhodné pro všechny typy kol – doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov – cca 3-4 hodiny (Livorno-Bastie)

Ubytování:

V plně vybaveném kempu, v mobilních domech pro 4 osoby

Mobilní domy (video) mají toto vybavení:

 • 2 x ložnice (1 x manželské dvojlůžko, 2 x samostatné lůžko), úložné prostory.
 • obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařičem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování
 • sprchový kout + wc
 • krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Stravování:

 • Snídaně připravovaná v polní kuchyni z dovezených i čerstvých surovin (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obilná kaše, pečivo, káva, čaj)
 • Večeře v místní restauraci (nápoje ve vlastní režii)

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Další informace

Cena zájezdu – slevy a příplatky:

Ubytování v mobilním domku: 23 900

Sleva za spaní ve vlastním stanu: – 3 000 Kč

Příplatek za elektrokolo (omezený počet): 500 Kč

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • trajekt na Korsiku
 • 7 x ubytování v mobilních domech
 • závěrečný úklid
 • polopenze
 • informační materiály
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • stravování během dne
 • příplatek za elektrokolo +500 Kč
 • cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • vyhlídková plavba kolem Bonifaccia
 • vstupy do památek
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^