...Vaše pestrá dovolená

Putování mezi korutanskými jezery...

cyklozajezdy
2. 6. - 6. 6. 2021
9 300

Letos zájezd zrušen

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

2. 6. - 6. 6. 2021

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

9 300 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany , která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců (například na vrchol Gerlitzen 1909 m n. m.) Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu

 

Itinerář

1. den středa

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách, příjezd do místa ubytování kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2. den čtvrtek

Etapa kolem jezera Ossiachersee, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku  dravých ptaků,  Affenberg – opičí hora – kolonie makaků). Cca 60 km.

3. den pátek

Výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. – významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Máme připravené 2 varianty výjezdu na vrchol. Výrazně sportovní varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Pohodáři vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu. Cca 45 – 70 km

4. den sobota

Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem.  Odsud je možné dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí.  Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu  s historickým centrem, expozicí Minimundus /FOTO/– svět v malém. Více variant při této etapě. Cca 45 – 85 km

5. den neděle

Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

V komfortních apartmánových domech nad jezerem vždy po 2 – 3. Každý apartmán má své sociální zařízení. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci). 

Stravování:

Snídaně – formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem.

Večeře – opět formou bohatého bufetu (včetně salátů, zákusků atd), včetně nápojů (víno, pivo, nealko).

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob
 • přeprava kol v cyklovleku
 • 4 x ubytování ve 2-3 lůžkových studiích
 • Polopenze formou bufetu
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Lanovka na Gerlitzen
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do kulturních památek
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^