...Vaše pestrá dovolená

Poznejte krásy Litvy z cyklistického sedla...

cyklozajezdy
2. 8. - 9. 8. 2020
11 200

Tento zájezd je spoluorganizován s partnerskou CK

Základní informace

Termín

2. 8. - 9. 8. 2020

Destinace

Vlajka - lv Litva

Cena

11 200 Kč

Nástupní místa

Praha, Žďár n. Sázavou, Brno, Olomouc, Český Těšín,

Popis zájezdu

Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučné stezky a podíváme se do skanzenů. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili za romantikou dřevěných kostelůvodních mlýnů.

Itinerář

1. – 2. den: Žďár n. Sáz. – Palúše, Ignalina. Busem přes Polsko do Litvy. Hlavní město Vilnius, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.

3. den: Labanoras – Purvenai. Kulionys. Etnokosmologické centrum (hvězdárna – expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), Labanoras – mohutná borovice – památný strom oblasti, jezera Baltis – prehistorické památky a Aisetas – nejdelší přírodní jezero v Litvě.

4. den: Meironys – dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. „Hora“ Ladakalnis. Vodní mlýn a mohyla v Ginučiai. Etnografická vesnice v Salos. Palúša – botanická stezka. 

5.- 6. den: Jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, „Tarzanův“ ostrov, bobří hrad, jezero Aimajas. Palúše v N.P. Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys – bobři, Kaltanėnai s kostelem a zbytky panství u jezera. Reškuténai – muzeum.

7. – 8. den: Palúše – Žďár nad Sázavou. Trakai – sídlo litevských knížat s kouzelným vodním hradem. Zastávka v Kaunasu – historické centrum. Průjezd Polskem, návrat domů.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Cykloetapy jsou rovinaté, trasy vedou po místní komunikacích, případně lesních cestách. Náročnost zvyšují písečné úseky,  doporučujeme horská nebo treková kola.

Délka tras: autobusem 2800 km, na kole 0-200 km, v loďkách 20 km
Počasí: podobné jako u nás, může být deštivěji

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • doprava klimatizovaným autobusem
  • přeprava kol
  • polopenze
  • 5 x ubytování v pokojích hotelu po 2-3 osobách
  • půjčení lodí
  • průvodce
  • informační materiály
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • vše co není uvedené v "cena zahrnuje"
^