...Vaše pestrá dovolená

cyklozajezdy
14. 6. - 29. 6. 2021
29 400

Zájezd přeložen z června 2020

Základní informace

Termín

14. 6. - 29. 6. 2021

Destinace

Vlajka - es Španělsko

Cena

29 400 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Popis zájezdu

Pyreneje – přirozená hranice mezi Francií a Španělskem nadchne snad každého svou krásou a majestátností. Z katalánské metropole Barcelony, se světoznámými stavbami Antonia Gaudího a přes slavný klášter Montserrat se přesuneme do knížectví Andorra, kde začneme naše cyklistické putování. Na španělské straně hor cyklistu osloví serpentiny silniček vinoucí se úbočími hor a údolími horských řek. Na francouzské straně můžeme přijmout výzvu v podobě výjezdu na některé ze slavných sedel Tour de France. 

Vodopády u Pont d´Espagna, údolí románských kostelů Vall de Boi, ledovcový kar Cirque de Gavarnie s nejvyšším vodopádem Evropy a cíl křesťanských poutníků, světoznámé Lourdy, jen umocní cyklistické poznávání španělských a francouzských Pyrenejí. 

Itinerář

1. – 2. den středa/čtvrtek

Odjezd autobusu z ČR, přejezd přes Rakousko, Itálii a Francii do Barcelony (1 nocleh po cestě).

3. den pátek

Přílet letecké skupiny, možnost odpolední a večerní návštěvy Barcelony.

4. den sobota

Celý den věnujeme Barceloně s unikátními stavbami Antonia Gaudího – Sagrada Familia, Park Güell. Navštívíme tržnici La Boquería, projdeme se ulicí La Rambla, gotickou čtvrtí, v okolí katedrály. 

5. den neděle

Přesun do Pyrenejí – knížectví Andorra se zastávkou v klášteře Montserrat. Klášter s černou madonou je nejvýznamnějším náboženským centrem Katalánska.  

6. den pondělí

Začátek cyklistického programu. Z Andorry přes sedlo Port de Cabús „pašeráckou cestou“ do španělského Sortu. Cca 50 km.

7. den úterý

S místní agenturou  možnost raftingu na atraktivní vodácké řece Noguera Pallaresa nebo cyklistický program v okolí Sortu.

8. den středa

Údolí Val de Boí – v údolí je rozmístěno 9 románských kostelů (památka UNESCO). Možná zajížďka do lázní Caldes de Boí. Délka trasy závislá na množství navštívených kostelů. 40 – 70 km

9. den čtvrtek

Etapa z ubytování v Las Paules přes Castejón de Sos přes sedlo Sahún (2002 m n.m) do Plan a do Bielsy – horská etapa. Cca 65km.

Několik silničních variant se zakončením v Campo =  soutěskou řeky Ésera nebo přes sedlo Puerto de Bonansa. V Campo bude čekat autobus a přejezd do Bielsy).  35 – 65 km

10. den pátek

Autobusem se přesuneme přes hraniční tunel do Francie. Z vesnice Gripp přes slavný Col de Tourmalet (2.114 m n.m.), přes Luz-Saint-Sauveur do místa ubytování u Argelés Gazost. Cca 52 km s větším převýšením.

2. varianta – z vesnice Gripp přes Bagneres de Bigorre, Pouzac, Col des Lingous (525 m n.m.), Juncalas. Cca 50 km.

11. den sobota

Z ubytování několik variant etap – k jezeru Estaing a na sedlo Col des Bordéres (1.156 m n.m.). Na slavná sedla Tour de France – Col du Soulor (1474 m n.m.) a Col d´Aubisque (1709 m n.m.).  Nebo odpočinkový den a výlet po cyklostezce do Lourd – světoznámého poutního místa. (30 – 90 km)

12. den neděle

Autobusem do Cauteres a odtud na kole k Pont d´Espagne (Španělský most) – zde pěší procházka kolem nádherných vodopádů, případně výjezd lanovkou k jezeru Lac de Gaube. Od Pont d´Espagne zpět do Cauteres a po cyklostezce až do místa ubytování v Argelés Gazost. Opět možnost si zajet do Lourd. (35 – 60 km)

13. den pondělí

Autobusem do horského střediska Gavarnie, odtud možnost nenáročného pěšího výšlapu do ledovcového kotle Cirque de Gavarnie s nejvyšším vodopádem Evropy (422 m). Borci si mohou vyšlápnout na sedlo Col des Tentes (2208 m n.m.). Z Gavarnie sjezd údolím kolem řeky Gave du Gavarnie, kolem Napoleónova mostu, přes lázeňské město Luz Saint Sauveur zpět do místa ubytování v Argelés Gazost.

14. den úterý

Po snídani odjezd na letiště v Toulouse (odlet letecké skupiny). Autobus pokračuje přes jižní Francii.

15. – 16. den středa/čtvrtek

Přejezd přes Itálii, Rakousko a příjezd do ČR .

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Pyreneje jsou po Alpách druhým nejrozsáhlejším pohořím Evropy. Musíme počítat s tím, že ježdění zde nebude úplně zadarmo. Španělská strana Pyrenejí je divočejší, na francouzské straně se podíváme na některá slavná sedla Tour de France. Některé etapy budou ulehčeny tím, že autobus naveze do hor a zažijeme i pěkné sjezdy. Při některých etapách bude více variant. Budeme se pohybovat po méně frekventovaných cestách. 

Povrch cest je většinou asfaltový, ale někdy  je povrch zničený. Se šotolinou se setkáme při první etapě z Andorry do Španělska -jedná se o cca 8 km sjezd. Horská etapa z Las Paules do Bielsy je zřejmě nejnáročnější, ale tu doporučíme jen těm nejzdatnějším. 

Doporučujeme horská i treková kola. Při absolvování všech etap ujedeme za zájezd cca 350 -450 km.

V programu je počítáno s lehkým turistickým výšlapem do ledovcového kotle Gavarnie, je možný pěší výstup k Pont d´Espagna kolem kaskád na řece Gave du Marcadau. Nejedná se o žádné těžké túry a stačí lehká treková nebo běžecká obuv.

Někdy je možné zaměnit aktivní program za odpočinek v kempu. Při přesunových etapách na kole, můžete zvolit přesun autobusem. 

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol.

Ubytování:

 • 11 nocí ve kempech v bungalovech, mobilních domech, apártmánech. 
 • při cestě autobusem tam i zpět nocleh buď v hotelích F1 nebo mobilních domech

Stravování:

Stravování je kombinované – česká polopenze a španělská polopenze v horách, ve Francii jedna večeře v místní restauraci. 

V Barceloně budou české snídaně, večeři nezařazujeme, protože je ve městě možnost ochutnat španělské a katalánské speciality.

Česká polopenze: připravovaná v podmínkách kempu, převážně z dovezených surovin, doplněná čerstvou zeleninou, ovocem, pečivem z místních zdrojů:

 • Bohatá snídaně – různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.
 • Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.

Cena zájezdu:

Cesta autobusem + trajektem: 29 400 Kč

Příplatek za leteckou dopravu:

letenka Praha – Barcelona, Toulouse – Praha (s mezipřistáním):  + cca 5 000

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol v cyklovleku
 • 11 x ubytování v bungalovech, mobilních domech, aparmánech
 • 2 x nocleh cestou tam i zpět
 • Polopenze
 • Průvodce
 • DPH
 • Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek a přírodních rezervací
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^