...Vaše pestrá dovolená

Rakouským Podyjím kolem hradu Hardegg

Zájezd zrušen - bude vypsán náhradní termín

Základní informace

Termín

10. 4. 2021

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

750 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Itinerář

Na okružní túru rakouským Podyjím kolem městečka Hardeggu se vydáme od okraje lesa naproti Návštěvnického centra Národního parku, okolo původních starých dubů k nádherné vyhlídce nad Hardeggem. Okruhem se vrátíme a sejdeme po silničce na okraj města ke hradu Hardegg, kde je pro zájemce možná prohlídka.

Trasa okolo města a hradu Hardegg dále vede přes pověstmi opředenou Regininu skálu (Reginafelsen) k Maxmiliánově skalní plošině (Maxplateau). Odtud se naskýtá jedinečný pohled. Městečko i hrad se nalézají přímo pod námi. Po sejití kolem toku Dyje do města je možné se občerstvit v příjemné restauraci u hraničního mostu přes Dyji. Poté se vydáme cestou podél Dyje kolem skalnaté šíje návrší Umlaufberg, kterou obejdeme a vyšplháme na úzkou, skalnatou vyhlídku Überstieg, z níž se otevírají fascinující pohledy na meandry Dyje. Vrátíme se zpět do Hardeggu a po silničce na parkoviště k Návštěvnickému centru NP.

Detail zájezdu

Náročnost:

Jedná se o nenáročnou turistiku. Celková délka trasy cca 15 km.

Trasu lze zkrátit, případně se pohybovat pouze v okolí města Hardegg a věnovat se prohlídce města a hradu.

Průvodce zájezdu:   

Pepa Franc

Prostějovský fotograf – zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem (mikrobusem)
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^