...Vaše pestrá dovolená

Turistika a poznání na ostrově "věčného jara"

Květinové slavnosti ve FUNCHALU :)

Základní informace

Termín

3. 5. - 13. 5. 2024

Destinace

Vlajka - pt Portugalsko

Cena

39 500 Kč

Nástupní místa

Praha

Popis zájezdu

Ne nadarmo se ostrovu Madeira přezdívá „ostrov věčného jara“. Tento ostrov, ležící v Atlantském oceánu, vděčí Golfskému proudu za přívětivé klima, které zde vládne po celý rok. Madeira poskytne návštěvníkům počasí bez extrémních výkyvů, příjemné teploty, barevnou a svěže vonící subtropickou vegetaci. Dále nabízí nádherné výhledy v horách, množství vodopádů, rozervané skály padající až do oceánu. Nezanedbatelné je poznání hlavního města Funchalu a skvělé madeirské gastronomie. Zavlažovací kanály – levady – v zásadě určují směr krásných turistických tras. Turistika a poznání jsou hlavním programem našeho zájezdu.

 

Itinerář

1. den

Odlet z Prahy přímým letem na Madeiru, přesun z letiště do FUNCHALU – hlavního města Madeiry. Ubytování.

2. den 

PONTA DE SAO LOURENCO

Nejvýchodnější cíp ostrova, nejsušší místo, tzv. madeirská poušť. Nádherné výhledy na barevné sopečné útesy. Pustá krajina se zajímavou, v každém ročním období jinou květenou. Zastavíme se také na pláži Prainha – jediná přírodní písečná pláž na ostrově, s tmavým lávovým pískem. Cestou zpět zastávka u sochy Cristo Rei u Garajau. Tak jako Rio de Janeiro nebo Lisabon, tak i Madeira má svou sochu Krista nad Atlantikem. Chůze cca 8 km.

 

3. den 

CALDERAIRAO VERDE A INFERNO

Na těchto „divokých“ levadách budeme procházet pod vodopády, tunely, vzdušnými, ale dobře zajištěnými úseky, s úžasnými vyhlídkami. Jsou to dvě levady, navazující na sebe a vracíme se stejnou cestou zpět. V kterémkoliv místě levady lze túru ukončit a vrátit se zpět. Celá trasa – chůze cca 17 km (nejdelší trasa celého pobytu).

 

4. den

MONTE

Kouzelné místo nad Funchalem v 600 m nad mořem. V místním kostele jsou uloženy ostatky posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. Ale především se zde nachází nádherná botanická zahrada Monte Palace Tropical Garden s bludištěm chodníků, můstků, kašen, vodopádků na 7 ha plochy. Je zde možné vyzkoušet jednu z nejznámějších atrakcí na Madeiře a tou je sjezd na dřevěných saních, řízených místními muži – Carreiros, příkrou cestou směrem k Funchalu.

 

5. den 

PŘESUN DO PORTO MONIZ

Zastavíme se na Cabo Girao – jeden z nejvyšších útesů na světě, jehož skalní stěny padají z výšky 580 m téměř kolmo do vln Atlantiku. Navštívíme rybářské městečko Camara de Lobos, kam jezdil odpočívat Winston Churchill. Projedeme divokým severním pobřežím přes Sao Vicente.

Při dostatku času navštívíme vyhlídku Eira do Serrado nad Curral das Freiras (Údolí jeptišek). Příjezd do Porto Moniz, ubytování. 

6. den

PICO RUIVO (1.861 m – nejvyšší vrchol Madeiry) 

Z Achada do Teixeira vystoupíme na Pico Ruivo a hřebenovkou projdeme na Pico Areiro (1.818 m). Cca 10 km chůze v horském terénu. 

7. den

Z LAMACEIROS DO SOUTĚSKY RIBEIRY DA JANELA 

„Vzorová levada“ na severozápadě ostrova, s krásnými výhledy na terasovitá políčka „jako na Bali“. Při zpáteční cestě se zastavíme u mohutné skály, tzv. Neptunova prstu. Chůze cca 12 km.

 

8. den

Z RABACALU K 25 PRAMENŮM (Levada das 25 Fontes)

Levadami k mohutnému vodopádu Risco, zpět na rozcestí a pokračujeme až do skalního amfiteátru, kde do jezírka padá „25 pramenů“. Chůze 8 – 12 km.

 

9. den

VEREDA DO FANAL

Trasa vavřínovým „mlžným“ lesem. Mlha, která je v této oblasti téměř jistotou, vytváří skvělé podmínky pro fotografování. Cca 11 km.

 

10. den

POBŘEŽNÍ CESTA SAO JORGE

Od zajímavého kostela v Sao Jorge sejdeme na vyhlídkovou cestu nad Atlantikem, dojdeme až k místu bývalého přístavu. Přejedeme do vesnice Santana a prohlédneme si původní architekturu ostrova – barevné domky s doškovými střechami. Při zpáteční cestě se zastavíme v Ribeiro Frio (studený potok) – výletní místo v 900 m, pod horským sedlem Paso Poiso, známé chovnou stanicí pstruhů duhových. Odtud krátká vycházka na vyhlídku Balcoes (Balkóny). Chůze celkem cca 10 km.

11. den

Poslední den pobytu, nákupy dárků, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Detail zájezdu

Náročnost zájezdu:

Zájezd je určen pro turisty, milovníky přírody, fotografy. Jedná se o jednodenní vycházky na lehko. Túry vedou podél zavlažovacích kanálů – „levad“, nejsou orientačně náročné a není na nich větší převýšení. Trasy v horách a nad mořem se nazývají „veredy“. Na více trasách se prochází tunely, prochází se za vodopády, proto je nutné mít s sebou svítilny (nejlépe čelové), nepromokavou bundu a samozřejmostí jsou vhodné trekové boty. Větší převýšení má hřebenová cesta mezi nejvyššími vrcholy Pico Ruivo a Pico Areiro. Některé trasy podél levad vedou tam a zpět stejnou cestou, a proto je možné túru zkrátit a vrátit se dříve. Kterýkoliv den lze vynechat plánovaný program a zůstat v místě ubytování, věnovat se poznání Funchalu nebo Porto Moniz. Program zájezdu se může změnit v závislosti na předpovědi počasí, jsou připraveny i náhradní varianty.

Ubytování: 

4 x v hotelu ve Funchalu

 • 2-lůžkové pokoje
 • wi-fi připojení
 • venkovní bazén 
 • výborná poloha – blízkost středu města a přístavu

6 x v hotelu v Porto Moniz

 • 2- lůžkové pokoje
 • sauna + vnitřní bazén
 • wi-fi připojení
 • ubytování cca 200 m od moře – možnost koupání v lávových jezírcích, které jsou jedinečnou atrakcí na Madeiře

Stravování:

 • V obou hotelích je součástí ubytování snídaně formou bufetu
 • Stravu během dne budeme řešit na trasách v místních zařízeních či z nakoupených potravin v obchodech.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč
 • transfer z/na letiště na ostrově
 • 10 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
 • 10 x snídaně
 • zapůjčení aut na celou dobu pobytu
 • PH a parkovné
 • průvodce na trasách
 • Informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Stravování během dne a večeře
 • Vstupné do památek
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK)

Vyplnit přihlášku na tento zájezd

39 500 Kč

Vyplnit nezávaznou přihlášku na tento zájezd

Osobní údaje

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Město

PSČ

Ulice

Číslo domu

Datum narození

Nástupní místo

* Pro více osob v případě zájmu můžeme za příplatek zajistit dodatečný svoz na nástupní místo.

Cena za tuto osobu: 0

Osobní údaje

Poznámky a cena

* Zde je místo pro Vaše dotazy, poznámky, či připomínky. Na vaše poznámky bude reagováno e-mailem.

Přihláška

^