...Vaše pestrá dovolená

turistika v nejznámější soutěsce Rakouska

25. 5. 2019
950

volná místa pouze na vyžádání

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

25. 5. 2019

Destinace

Rakousko

Cena

950 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Medvědí soutěsku není třeba příliš představovat, neboť se jedná o nejslavnější rakouskou soutěsku s kaskádou vodopádů, nad kterými se prochází pomocí soustavy žebříků. I lidé, kteří již soutěsku někdy dříve navštívili, se sem rádi vrací, aby se opět pokochali nádherou padající průzračné vody a přírodou kolem. Po zdolání soutěsky lze pokračovat ve výstupu až k chatě U dobrého pastýře nebo vystoupit na vrchol hory Hochlantsch až do výše 1720 m.

Itinerář

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách směrem na hraniční přejezd Mikulov a dojezd do městečka Mixnitz, které je výchozím bodem pro túru Medvědí soutěskou. Z městečka Mixnitz (450m) jdeme údolím potoka Mixnitzbach. Zhruba po 45 minutách dojdeme k pokladně při vstupu do soutěsky. Jdeme ještě asi 30 minut, než začne výstup po téměř 200 lávkách a žebřících. Vlastní výstup soutěskou trvá asi hodinu, překonáme převýšení asi 400 m. Dojdeme k chatě „Zum Guten Hirten“ (U dobrého pastýře) ve výšce 1.209 m, zde je možnost odpočinku, občerstvení a sestupujeme po lesní silnici do Teichalm, kde čeká autobus. Možnost prodloužení trasy o výstup až na vrchol Hochlantsch (1720 m) a sestup do Teichalm. V Teichalm je možno pobýt u jezera, jsou zde restaurace a obchody se suvenýry. Návrat zpět do ČR v pozdních večerních hodinách.

Detail zájezdu

Výstup vlastní soutěskou je veden po bezpečných žebřících a lávkách, bezprostředně kolem vodopádů. Je potřeba počítat s výraznějším převýšením. Výstup vlastní soutěskou po žebřících trvá cca 1,5 – 2 hod. S prodloužením o výstup na vrchol Hochlantsch se jedná o celodenní tůru. Zkušenost – výstup soutěskou zvládnou i děti od 6 let v doprovodu dospělé osoby. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • Vstup do Medvědí soutěsky
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění) Doporučené kapesné je 5-10 Eur
^