...Vaše pestrá dovolená

turistika v nejznámější soutěsce Rakouska

turistika-a-poznani vikendovky
16. 5. 2020
1 100

Základní informace

Termín

16. 5. 2020

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

1 100 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Medvědí soutěsku není třeba příliš představovat, neboť se jedná o nejslavnější rakouskou soutěsku s kaskádou vodopádů, nad kterými se prochází pomocí soustavy žebříků. I lidé, kteří již soutěsku někdy dříve navštívili, se sem rádi vrací, aby se opět pokochali nádherou padající průzračné vody a přírodou kolem. Po zdolání soutěsky lze pokračovat ve výstupu až k chatě U dobrého pastýře nebo vystoupit na vrchol hory Hochlantsch až do výše 1720 m.

Itinerář

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách směrem na hraniční přejezd Mikulov a dojezd do městečka Mixnitz, které je výchozím bodem pro túru Medvědí soutěskou. Z městečka Mixnitz (450m) jdeme údolím potoka Mixnitzbach. Zhruba po 45 minutách dojdeme k pokladně při vstupu do soutěsky. Jdeme ještě asi 30 minut, než začne výstup po téměř 200 lávkách a žebřících. Vlastní výstup soutěskou trvá asi hodinu, překonáme převýšení asi 400 m. Dojdeme k chatě „Zum Guten Hirten“ (U dobrého pastýře) ve výšce 1.209 m, zde je možnost odpočinku, občerstvení a sestupujeme po lesní silnici do Teichalm, kde čeká autobus. Možnost prodloužení trasy o výstup až na vrchol Hochlantsch (1720 m) a sestup do Teichalm. V Teichalm je možno pobýt u jezera, jsou zde restaurace a obchody se suvenýry. Návrat zpět do ČR v pozdních večerních hodinách.

Detail zájezdu

Výstup vlastní soutěskou je veden po bezpečných žebřících a lávkách, bezprostředně kolem vodopádů. Je potřeba počítat s výraznějším převýšením. Výstup vlastní soutěskou po žebřících trvá cca 1,5 – 2 hod. S prodloužením o výstup na vrchol Hochlantsch se jedná o celodenní tůru. Zkušenost – výstup soutěskou zvládnou i děti od 6 let v doprovodu dospělé osoby. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • Vstup do Medvědí soutěsky
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění) Doporučené kapesné je 5-10 Eur
^