...Vaše pestrá dovolená

náhorní planinou Raxalpe až na vrchol Heukuppe

21. 7. 2018
900

Základní informace

Termín

21. 7. 2018

Destinace

Rakousko

Cena

900 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Již nedaleko za Vídní se zvedají první vrcholy přes 1200 km dlouhého alpského masívu. Asi nejznámější a turisticky oblíbenou oblastí tohoto „začátku“ Alp jsou Rax Alpe s nejvyšším vrcholem Heukuppe (2006 m n.m.) – překlad jeho jména (Kupka sena) odpovídá i jeho tvaru. Pohoří se zvedá do výšek strmými skalami, aby nahoře vytvořilo rozsáhlé vrcholové plató poseté stovkami květů. Odměnou za výstup nám budou daleké výhledy do údolí a putování příjemnou horskou krajinou. Výstup na planinu Raxalpe si ulehčíme výjezdem lanovkou.

Itinerář

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách. Příjezd do pohoří Raxalpe na parkoviště pod lanovku, která nám usnadní výstup na náhorní plošinu Raxalpe 1540 m.  Pokračujeme k chatě Ottohaus (1642 m), kolem chaty Neue See Hütte (1643 m),  přes vrchol Predigstuhl (1902 m) k chatě Karl-Ludwig Haus (1804 m). Odtud výstup na vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Na vrcholu Heukuppe je postaven památník členům Rakouského turistického klubu (ÖTK), kteří padli v obou světových válkách. Sestup na sedlo Preiner Gscheid (1070 m), kde nás bude čekat autobus. Cestu lze zkrátit a vynechat některé body.

Detail zájezdu

Náročnost zájezdu:

Zájezd je určen pro aktivní turisty, zvyklé celodenní tůry v horách. Výstup nám usnadní lanovka a to nám umožní pohybovat se delší dobu po náhorní planině Raxalpe.

Trasu lze zkrátit podle výkonnosti, počasí a chuti účastníků.

Varianta pro pohodáře: výjezd i sjezd lanovkou (autobus bude čekat na parkovišti u lanovky do dohodnutého času a pak přejede pro skupinu turistů na sedlo Preiner Gscheid).

Průvodce zájezdu:   


Pepa Franc

Prostějovský fotograf – zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Lanovka (skupinová cena - ceny r.2015): jednosměrná 12 €, obousměrná 20 €
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^