...Vaše pestrá dovolená

"Grand Canyonem" Dolního Rakouska

turistika-a-poznani vikendovky
3. 9. 2022
1 200

Základní informace

Termín

3. 9. 2022

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

1 200 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Turistický zájezd vhodný zejména pro milovníky rakouské přírody. Přírodní park Ötscher-Tormäuer nedaleko poutního místa Mariazell, to je nedotčená krajina skal, vodopádů, divokých soutěsek a alpské květeny. Romantické soutěsky Hintere Tormäuer a Ötschergräben jsou často nazývány „Grand Canyonem“ Dolního Rakouska. 

Itinerář

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd do výchozího místa naší turistické trasy vesničky Erlaufboden. Odtud divokou soutěskou Tormäuer, podél říčky Erlauf, kolem soutoku s říčkou Ötscherbach, pokračujeme soutěskou až k mohutnému vodopádu Mirafall. Občerstvit se můžeme místními speciality na chatě Ötscherhias. Zpět na rozcestí a kolem menšího vodopádu Lassingfall, strmý výstup k přehradě a kolem ní do městečka Reith, kde nás bude čekat autobus.

V případě dostatečné časové rezervy, krátká zastávka v Mariazell – nejvýznačnější poutní místo v Rakousku s poutní bazilikou Narození Panny Marie.

Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Video Flug durch wilde Schluchten    Video Ötschergräben und Mirafall

Detail zájezdu

Náročnost:

Turistika výše zmíněnými soutěskami bez výraznějších převýšení s možností zkrácení či prodloužení. Možné absolvovat i s dětmi, zvyklými na turistické vycházky do přírody.

Průvodce zájezdu:   

Pepa Franc

Prostějovský fotograf – zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • Vstup do soutěsky (cca 5 €)
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^