...Vaše pestrá dovolená

Jeden den v maďarské metropoli s koupáním v termálech

cyklozajezdy vikendovky
26. 8. 2023
1 800

zájezd zrušen

Základní informace

Termín

26. 8. 2023

Destinace

Vlajka - hu Maďarsko

Cena

1 800 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Popis zájezdu

Budapešť patří bezesporu k nejkrásnějším evropským metropolím. Dýchne zde na Vás atmosféra připomínající „zlaté časy“ rakousko – uherského mocnářství. Budapešť je takový „stánek s lahůdkami“, ze kterého si každý vybere podle své chuti. Někdo velkolepé historické památky, jiný půvabné kavárničky, či posezení u specialit skvělé maďarské kuchyně, další návštěvu vyhlášených lázní. Kolo je určitě skvělý prostředek k jeho poznávání. Po dni plném zážitků zrelaxujeme ve světoznámých termálních lázních.

Itinerář

Odjezd po půlnoci z ČR a ranní příjezd do Budapešti. Na kolech projedeme všechny nejvyznamnější památky v Budíně i Pešti – Budínský hrad, Královský palác, Rybářská bašta, Matyášův chrám, Parlament, monument „Boty“ na dunajském nábřeží, Andrássyho třída, náměstí Hrdinů.

Po celodenním poznávání města, si dopřejeme relaxaci v Széchenyiho lázních – v jedněch z nejkrásnějších lázní v Evropě. Když budeme mít štěstí, uvidíme i typický obrázek maďarského lázeňství – Budapešťany oddávající se šachové partii přímo v bazénu. Večerní odjezd zpět do ČR.

Detail zájezdu

Průvodce zájezdu:

Jan Zatloukal – ředitel Sportcentra – DDM Prostějov   

„Nerad se hodnotím, jsem nejraději, když za mě mluví práce. Podle jednoho čínského přísloví je nejlepší, když práce je zároveň koníčkem, protože to člověk ani minutu nepracuje. Jsem rád, že svou dosavadní profesní dráhu pedagoga provázalo praktikování takového koníčku. Má práce ve školství, ale i pro volejbal mě dovedli do různých koutů našeho kontinentu, a v nich se pak snažím ostatní provázet tím, že jim předávám své znalosti, zkušenosti a pohledy.“ 

Náročnost:

Kolo bude sloužit jako dopravní prostředek po Budapešti, což můžeme považovat za nenáročné, vhodné pro všechny typy kol i pro příležitostné cyklisty. Tato akce je určena všem příznivcům pohodové cykloturistiky za poznáním Budapešti

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Vstupy do kulturních památek
  • Vstup do lázní
  • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
  • Vše, co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"
^