...Vaše pestrá dovolená

za přírodními krásami a lázněmi západních Čech

cyklozajezdy
7. 6. - 11. 6. 2023
7 900

nové trasy - nová místa

Základní informace

Termín

7. 6. - 11. 6. 2023

Destinace

Vlajka - cz Česko

Cena

7 900 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Brno, jiné

Popis zájezdu

Cykloturistika na pomezí Českého a Slavkovského lesa je jako stvořená pro romantiky, kteří netouží po frekventovaných destinacích. Nabídne doposud málo objevenou příhraniční krajinu severní části Českého lesa se spoustou výborně značených cyklostezek v místech kde dříve byla Železná opona. Dnes je tu spousta lesních asfaltových cest od  Dyleně (940 m) až k Havranu kde můžeme vystoupat na rozhlednu a přehlédnout nekonečnou zeleň hraničních lesů, množství potoků a lesních rybníků.  Na kole se málo frekventovanou cestou dostaneme do sousedního Bavorska a také navštívíme královské město Tachov.  Z místa ubytování se bez obtíží dostaneme do Slavkovského lesa a lázeňských měst Mariánské Lázně a Kynžvart.

Slavkovský les připomíná spíše severskou zvlněnou krajinu se spoustou vývěrů a pramenů. Lze navštívit nedaleké kouzelné městečko Bečov nad Teplou s unikátním hradem a zámkem, kde je k vidění relikviář sv. Maura, v Lázních Kynžvart je krásný klasicistní zámek. Mariánské Lázně asi není třeba představovat, okolní příroda si s krásou samotného města také nezadá.  Většina cest a silniček je asfaltová, rovinek tu ale mnoho nenajdete.

Itinerář

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy.

1. den

Příjezd na ubytování kolem poledne.

Odpoledne poznání hraničních hvozdů – přes hraniční obec Broumov k bývalému zámečku Jalový dvůr, dále po bývalých hraničních signálkách do obce Tři sekery , obec Kamenec a návrat do Chodovské Huti. Délka cca 30 km, po lesních asfaltkách.

2. den

Po německých hranicích k Tachovu

Kolem krásného lesního rybníku Kajetán k zaniklé obci Slatina, odkud je možné vyjet na druhý nejvyšší vrchol Českého lesa – Dyleň 940 m (nepovinné) – přes malý hraniční přechod  s tereziánským hraničním kamenem, dále na německé straně lesní cestou k hraničnímu přechodu Broumov, dále Německem přes malý hraniční přechod do Tachova. V Tachově  jsou dochované historické hradby. Navštívíme historickou jízdárnu Světce  – po Vídeňské druhá největší ve střední Evropě, známá i ze seriálu Marie Terezie.  Návrat přes Zadní Chodov a Broumov zpět do penzionu. Trasa 60km, převážně po asfaltových cestách.

3. den

Mariánsko-lázeňsko 

První zastávkou bude rozhledna na Panském vrchu a lesní židovský hřbitov v Drmoulu, o kterém píše Norbert Frýd v knize Hedvábné starosti.

Dále do Mariánských  Lázní, kde projdeme centrum a pak do známé obce Prameny. Poznáme srdce Slavkovského lesa Národní přírodní památku Tři křížky s hadcovými vývěry nádhernou květenou. Celá oblast nám připomene severskou tundru. Od Tří křížků pojedeme k osadě Kladská se zámečkem. Na Kladské můžeme projít kolem velkého rybníku a rašeliniště Tajga. Vrátíme se do Mariánských Lázní a přes Cech sv. Víta  do penzionu. Trasa 60km po asfaltkách.

4. den

Po signálkách k vodopádům

Hraničními hvozdy k rybníku Kajetán, k bývalému zámečku Jalový dvůr, po signálkách do Branky, vodopády Branka na Mži, Tachov, Planá, pivovarská restaurace Ve skále – oběd.  Trasa 65 km po lesních asfaltkách. 

5. den

Kynžvart

Přes Tři Sekery na Kamenec Starou Vodu na zámek Kynžvart, kde je možná prohlídka včetně zámeckého parku, návrat kolem Mariánských Lázní. Asfaltové cesty cca 32 km. Odjezd domů. 

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Průvodce zájezdu:  

 Průvodcem zájezdu je turista, cyklista a místní znalec Míla Antropius.

Další informace

Ubytování:

Rodinný butikový hotel Villa Rozmarýn se nachází v obci Chodovská Hut, 10 km od lázeňského města Mariánské Lázně.
Všech 7 pokojů kombinuje designový nábytek s tradičními prvky. Všechny mají satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu. Wi-Fi je dostupné zdarma.

       

Stravování:

Snídaně formou bufetu v místní restauraci s letní terasou. Restaurace podává moderní gurmánskou kuchyni a velký výběr zahraničních vín.

Ve Ville Rozmarýn máme objednané 2 večeře /1 x grilování a 1 x servírovaná 

Další stravování budeme řešit při etapách, případně v blízkém okolí penziónu.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • 4 x v penziónu Villa Rozmarýn ve 2-lůžkových pokojích
  • 4 x snídaně formou bufetu
  • 2 x večeře ve Ville Rozmarýn
  • Průvodce
  • Informační materiály
  • Pojištění proti úpadku CK
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • 2x večeře (budeme řešit na trasách)
  • Dopravu (za příplatek je možné zajistit dopravu mikrobusem)
  • Vstupy do přírodních a historických památek
^