...Vaše pestrá dovolená

Cyklotoulky jezerní krajinou.

cyklozajezdy
15. 7. - 21. 7. 2023
16 500

Základní informace

Termín

15. 7. - 21. 7. 2023

Destinace

Vlajka - pl Polsko

Cena

16 500 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Ostrava,

Popis zájezdu

Když se řekne „sever Polska“, tak to není jen moře, ale také krásná jezerní oblast – Mazurská jezera. Tento rozsáhlý vodní systém jezer a jezírek, propojených kanály a říčkami láká nejen krásnou přírodou s množstvím vodního ptactva, ale také skvělými podmínkami pro vodní sporty, k rybaření a také naše cyklotoulky. Putování mezi jezery a lesy nás zavede do malých městeček a vesnic s přístavy, které lákají k posezení u polských specialit. Díky absenci průmyslu a nízké hustotě osídlení zde naleznete nedotčenou přírodu. Na jezerech lze spatřit volavky šedé, labutě bílé nebo kormorány. Žijí zde mořští orli, bobři a v Boreckém pralese je rezervace zubrů.

Itinerář

1. den

Odjezd z ČR po půlnoci, přejezd přes Polsko, příjezd do místa ubytování ve Wilkasech, nedaleko města Gizycko.

2. den

Pozezdrze (nedaleko polní sídlo SS), mezi jezery Mamry a Dargin do Sztynort s jeho zámkem, zajížďka k „Vlčímu doupěti“ – bunkr Adolfa Hitlera, okolo jezer DobskieKisajno a zpět do místa ubytování. Cca 55 – 70 km

3. den

Pozezdrze kolem jezera Goldopivo, do Woliska – středisko chovů zubrů. Kolem jezer Źyvy, Źyvky, přes Gizycko (možnost prohlídky pevnosti Boyen), a dojezd až do místa ubytování. Cca 50 – 65 km.

4. den

Plavba lodí přes jezera NiegocinJagodne a soustavou kanálů do městačka Mikolajki. Prohlídka historického města. Na kole přes přírodní rezervaci divokých labutí Luknajno a zpět do místa ubytování. Cca 40 km.

5. den

Kolem největšího polského jezera Śniardwy. Autobusem do Okartowo (kostel Panny Marie – vyřezávaný dřevěný interiér) – odtud dvě varianty.

 1. Jižní cesta – Okartowo – Nowe Guty do Karwiku Niedzwiedzi Rog, Wejsuny, přírodní rezervací s chovem divokých koní tarpanů do Wierzby a přívozem přes jezero a dojezd k autobusu (autobusem zpět do místa ubytování). Po cestě několik možností koupání.  Cca 60 km.
 2. Severní cestaOkartowoSuchy RógLuknajno (rezervace labutí) – Mikolajki – dojezd k autobusu (autobusem zpět do místa ubytování) Cca 25 km. 

6. den

Autobusem do vesnice Ukta a zde možnost splutí překrásné řeky Krutynia na kajacích s místní agenturou (vybavení a svoz na začátek a z konce plavby). Cca 4 hodiny plavby. Řeka je nenáročná, bez peřejí, jezů a je vhodná i pro úplné začátečníky. Lze srovnat s plavbou po Vltavě od Soumarského mostu do Lipna.

Alternativa k plavbě = cyklistická etapa:

Z místa ubytování přes GorazdovoStará Rudowka do města Ryn s křižáckým hradem, přes hradiště v Orlo, zpět. Cca 50 km..

7. den

Po snídani odjezd zpět do ČR. Příjezd ve večerních (nočních) hodinách.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost :

Oblast Mazurských jezer je rovinatá. Trasy povedou většinou po místních komunikacích, případně lesních cestách. Povrch cest je asfaltový, písečné cesty, někdy dlažba. I když je období vrcholícího léta, je nutné počítat s možností proměnlivého, větrného počasí, s možností dešťových přeháněk. Samozřejmostí je podpora autobusu, k navezení na začátek či návrat z etap.

Doporučujeme: treková a horská kola.

Ubytování:

6 nocí ve dvoulůžkových pokojích v apartmánových domech v prázdninovém resortu u jezera Niegocin. Apartmány jsou umístěny v lese, u jezera s přístupem k vodě. Každý apartmán má své sociální zařízení, tv, wi-fi připojení..

V areálu ubytování je bistro se sezónními čerstvými rybami. Možnost venkovního posezení s ohněm.

Stravování:

Snídaně a večeře formou bufetu v místní restauraci.  

Nástupní místa:

Prostějov, Olomouc, Ostrava.

Svoz z ostatních měst po dohodě a za úplatu – dle počtu přihlášených.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 6 nocí ve 2-lůžkových pokojích
 • Polopenze formou bufetu
 • Plavba přes jezera a kanály do městečka Mikolajki
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupy do kulturních památek
 • Zapůjčení kajaku a vybavení pro splutí řeky Krutynia
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^