...Vaše pestrá dovolená

Pohodově kolem rakousko-maďarského stepního jezera

cyklozajezdy vikendovky
6. 5. - 8. 5. 2022
5 400

Základní informace

Termín

6. 5. - 8. 5. 2022

Destinace

Vlajka - hu Maďarsko

Cena

5 400 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Neziderské jezero – je od roku 2001 součástí světového dědictví UNESCO. Jeho větší část leží v rakouském Burgenlandu a menší část zasahuje také do Maďarska. 138 km dlouhá cyklostezka kolem jezera je pouhý základ k poznání této oblasti. Minimální výškové rozdíly a příznivý terén jsou zárukou radosti z jízdy pro malé i velké cyklisty. Historická městečka Rust, Purbach a Mörbisch jsou jen některé zastávky při putování na rakouské straně této oblasti. Ubytovaní budeme v hotelu, v maďarském Sopronu. V Maďarsku navštívíme sídlo rodiny Esterházy ve Fertöd. Putování tímto krajem si zpestříme návštěvou vinných sklípků, případně relaxací v termálních lázních.

Itinerář

1. den pátek

Odjezd v časných ranních hodinách z ČR, příjezd do městečka Neusiedel am See. Odtud přesBreitenbrunnPurbach do „města čápů“ Rust, s jeho historickým centrem. Dále přes vinařské městečko Mörbisch am See, přes turistický přechod přejedeme hranice s Maďarskem do vesnice Fertörakos a pokračujeme do místa ubytování v Sopronu. Cca 55 – 60 km.

2. den sobota

Po snídani odjezd na kolech do vesnice Fertörakos. Zde se nachází bývalý vápencový lom, kde těžili kámen již staří Římané a později se odsud dopravoval kámen na stavby budov do Vídně (možnost návštěvy). Odtud vinařskou oblastí přes vesnice s původní architekturou – BalfHegykö (termální lázně – možnost koupání), až do Fertöd, kde se nachází zámek rodiny Esterházy. Zde možnost prohlídky zámku a pro zájemce autobusem zpět do Sopronu. Celkem cca 35 km

Delší varianta – Z Fertöd pokračujeme přes Sarród, kolem ptačích rezervací, překročíme hranici do Rakouska a přes Apetlon do Illmitz. Odtud lodí přes jezero do Mörbisch am See. Zpět do Sopronu. Cca 75 km.

3. den neděle

Po snídani se autobusem přesuneme do rakouského Apetlonu. Odtud na kole přes Illmitz a ráj ptactva národním parkem Seewinkel s rákosovými porosty a mokřinami do Podersdorfu a k termálním lázním St.Martin, kde zakončíme cyklistický program návštěvou a odpočinkem v termálech. Večerní návrat zpět do ČR. Celkem cca 35 km.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Etapy vedou po dobře značených cyklostezkách okolo Neziderského jezera. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový a v oblasti národního parku Seewinkel je tvrdá šotolina. Trasy vedou téměř po rovině a převýšení kolem Neziderského jezera je minimální. Tento zájezd je určen pro všechny typy kol, všechny věkové kategorie, pro rodiny s dětmi.

Ubytování a stravování:

V hotelu „Sopron“ v maďarském Sopronu – ve dvoulůžkových (třílůžkových) pokojích. Za příplatek (1.100 Kč) lze zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji.  V ceně ubytování je snídaně formou bufetu a bezplatné wellnes. Večeře lze doobjednat (+800 Kč).

Cena zájezdu:

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (bufet): 5 400 Kč
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí: 6 200 Kč

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol v cyklovleku
 • Ubytování v hotelu (viz odstavec ubytování)
 • Bohatá snídaně formou bufetu (večeře lze zajistit)
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupné do památek
 • Vstup do termálů
 • Případný trajekt lodí nebo lodní lístek
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^