...Vaše pestrá dovolená

Plavba po ostrovech Lefkada, Kefalonie, Ithaka a Zakynthos
spojená s cyklistickou

cyklozajezdy
20. 5. - 27. 5. 2023
36 500

Volná místa na zářijový termín

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

20. 5. - 27. 5. 2023

Destinace

Vlajka - gr Řecko

Cena

36 500 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Popis zájezdu

Plavba začíná na Zakynthosu, známém především svou pláží Navagio s pašeráckým vrakem v kontrastu s tyrkysovým mořem. Podíváme se na slavný ostrov Ithaka, o kterém se říká, že byl domovem Odyssea, prozkoumáme nádhernou Kefalonii se slavnou pláží Myrtos a navštívíme proslulé jeskyně Dragoratti (Dračí jeskyně) a Melissani (jeskyní jezero). Na Lefkadě si vychutnáme pohodovou atmosféru přístavního městečka Nidri a zhlednutí vodopádů Dimosari. Užijeme si týden na palubě dřevěné motorové jachty. 

Volná místa na zářijový termín

Itinerář

Program je orientační, a podle aktuální situace (vítr, počasí, provoz, aj.) se může měnit a upravovat.

1. den

Přílet na Zakynthos (nazývaný také Zante) transfer z letiště do přístavu. Podle času příletu, buď noc na palubě lodi v přístavu Zante nebo již vyplutí do přístavu Agios Nikolaos.

2. den 

Den můžeme strávit na kole nebo výletem místní lodí, popřípadě kombinací obojího.

Výlet místní lodí zahrnuje plavbu na proslulou písečnou pláž Navagio s pašeráckým vrakem a k pobřežním jeskyním Blue Caves, kterými lze proplouvat. Obojí tato místa jsou přístupná z moře a výlet trvá 2,5 – 3hod (cena 25-40 EUR).

Cyklistická trasa vede z přístavu Agios Nikolaos k severnímu mysu ostrova, odkud se dá po schodech sejít k pláží a zaplavat si v Modrých jeskyních. Poté zamíříme do vnitrozemí mezi starý olivový sad s možností prohlídky výrobny olivového oleje. Dále po cestě se zastavíme v místním krámku s ručními výrobky a pokračujeme k ruinám větrného mlýna, kde se nachází velmi příjemná restaurace. Odtud se dá buď vrátit po pobřeží zpět do přístavu nebo pokračovat na 7 km vzdálenou pláž Xigio, která je proslulá svými sirnými prameny. Celá etapa 28 km, kratší verze 15 km.

3. den 

Plavba z Agios Nikolaos do Agima Efimia (popř. do Sami) na Kefalonii. Zde výjezd na kole po zajímavostech v blízkém okolí – jeskyně Dragoratti, jeskynní jezírka Melissani a Zervati, vodní mlýn v Karavomilos a ruiny vesničky Vlachaty. Můžeme se zajet vykoupat na pláž Antisamos, kde se natáčely některé ze scén filmu „Mandolína kapitána Corelliho. Etapa cca 25 – 35 km.

4. den 

Ráno vyplujeme směr ostrov Ithaca. Domov bájného krále Odyssea je kopcovitý ostrov s nádhernou krajinou. Podnikneme okružní výlet po Ithace z výchozího místa přístavu Vathy. Během etapy se můžeme kochat typickým charakterem Jónských ostrovů daleko od vyšlapaných turistických cest: pokroucené olivovníky, křišťálově čistá voda a přátelští ostrované – na Ithace se jako by zastavil čas. Tato etapa je náročnější, cca 40 km a vystoupáme až do 560 m n.m. Je možné zvolit i alternativní varianty – výlet po okolí např. na věhlasnou pláž Gidaki.

5. den 

Plavba z Ithaky do přístavu Nidri na Lefkadě. Na kole projížďka vnitrozemím k vodopádu Dimosari. Poté budeme pokračovat na pláž Desimi, která se nachází v klidné zátoce s olivovým hájem. V této zátoce se nachází i jeskyně sv. Nicolasa, ke které zdatní plavci mohou doplavat nebo si lze na pláží půjčit šlapadlo. Návrat do přístavu Nidri. Etapa cca 20 – 27 km.

6. den

Ráno vyplujeme z přístavu Nidri do přístavního městečka Fiskardo na severu Kefalonie. Odtud vyrazíme na královskou přejezdovou etapu. Vystoupáme na hřeben ostrova a pokračujeme působivou horskou silnicí po západním pobřeží Kefalonie, odkud jsou úžasné výhledy na poloostrov Assos a slavnou pláž Myrtos. Následně odbočíme do vnitrozemí a přejedeme ostrov do přístavu Agia Efimia (popř. Sami). Etapa cca 35 – 45 km.

7. den 

Plavba z Kefalonie na ostrov Zakynthos. Vyjedeme z přístavu Zante na pláž Kalamaki, která je známá jako hnízdiště mořských želv karet obrovských. Poté k ostrůvku Cameo, jenž je spojen s pevninou malým dřevěným mostem, který mu dodává na atraktivnosti. Na ostrově Cameo se nachází i pláž s barem. Vstup na ostrov je zpoplatněn 5 Euro, v ceně vstupu je zahrnuta klíčenka s vaší fotografií. Poté se vrátíme zpět k přístavu Zante kolem místního letiště. Etapa cca 25 km.

8. den 

Odjezdový den, program přizpůsobíme dle času odletu.

Kola Koblížek

Detail zájezdu

Náročnost:

Záměrem tohoto zájezdu není najezdit co nejvíce kilometrů na kole, ale užít si krásy řeckých ostrovů, vychutnat si plavbu a poznat zajímává místa na ostrovech (jeskyně, jezírka, místní taverny, vodopády, a hlavně nádherné pláže). Cyklisté si přijdou na své při dvou etapách s překrásnými výhledy. Na Kefalonii nás bude čekat přejezdová etapa z přístavu Fiskardo přes vesničku Assos na pláž Myrthos s dojezdem do Agia Efimia (cca 45 km). Na ostrově Ithaka okružní etapa po ostrově (cca 40 km).

Tento zájezd je možný absolvovat i bez cyklistického programu a místo kola si půjčovat skútr. V každém přístavu (kromě Agios Nikolaos na Zakynthosu) je půjčovna skútru ve vzdálenosti do 300 metrů od přístavu, cena půjčovného se pohybuje od 25 – 40 Euro/den, záleží na typu a místě.

Doprava:

Letecky z Prahy (nebo Vídně) na Zakynthos.

Ubytování:

Na palubě lodi Eros ve dvoulůžkových kajutách se sociálním zařízením a klimatizací.

Stravování:

Polopenze formou bufetu, připravovaná na lodi místním kuchařem.

 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • letenka na Zakyntos vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000 Kč
 • transfer z/na letiště
 • týdenní plavba na dřevěné motorové jachtě s místní posádkou
 • 7 nocí ve dvoulůžkových kabinách se soc. zařízením
 • 7 x polopenze
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • lodní taxa 80 EUR (platí se na místě)
 • stravování během dne
 • zapůjčení kol dle vlastního výběru (elektrokola, horské, trekové): 190– 240 EUR/ týden
 • cestovní pojištění do zahraničí
 • vstupy do památek
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
^