...Vaše pestrá dovolená

Jednodenní túry mezi věžemi „bledých hor"

ferraty turistika-a-poznani
1. 7. - 8. 7. 2018
od 9 900

Zájezd je již vyprodaný

Základní informace

Termín

1. 7. - 8. 7. 2018

Destinace

Vlajka - it Itálie

Cena

od 9 900 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Dolomity patří k nejkrásnějším horstvům Evropy. Jméno mají po francouzském geologovi Deodetovi de Dolomier, který je první důkladně zkoumal a popsal. Dolomity bývají nazývány „Bledé hory“. Vysoké skalní věže z bílého vápence, které se v zapadajícím slunci barví do zlatova a v kontrastu se svěže zelenými loukami vytváří neuvěřitelné scenérie, které přímo lákají k turistickým vycházkám i výstupům na vrcholy. Při našich výstupech a putováních po horských cestách narazíme na stopy ještě ne tak dávné historie, a to válečného běsnění I.světové války, kde zahynulo i mnoho českých vojáků. Tentokrát se vypravíme do oblasti nejvyšší hory Dolomit – Marmolády (3342 m) – a také do horských skupin Sella, Rosengarten a Langkofel.

Itinerář

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Jsou připraveny varianty „ferratové“ a turistické.  Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy. 

1. den neděle

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách, přejezd Rakouskem a Itálií. Ubytování.

2. den pondělí

Příjezd k přehradě Lago di Fedaia (2054 m)

A (lehká varianta)

Výstup k Porto Vescovo (2478 m), dále k chatě Rifugio Passo Padon (2369 m). Odtud možnost výstupu k bivaku Bontadini (2552 m),  pozůstatky I. světové války. 

B (těžší varianta – ferrata)

Od Porto Vescovo via ferrata Delle Trincée na vrchol Bec de Mesdi (2727 m) – nádherné výhledy na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). Sestup k bivaku Bontadini (2550 m) a do sedla Passo Padon (zákopy, tunely, vojenská postavení z I.světové války).

3. den úterý

A (lehká varianta)

Ze sedla Pordoi (2239 m) turistický výstup na nejlépe dostupnou třítisícovku Dolomit Piz Boe (3125 m) v masivu Sella. Pro ulehčení výstupu lze využít lanovku.

B (těžší varianta – ferrata)

Možnost výstupu náročnou ferratou Cesare Piazzetta na vrchol Piz Boe (3125 m). Turistický sestup do sedla Pordoi. Pro sestup je možné využít lanovku.

4. den středa

Kolem skupiny Langkofel – klasická dlouhá túra bez náročných stoupání, kolem několika horských chat.

Ze sedla Sellajoch (2160 m) k chatě Rifugio Comici (2153 m), dále Piz Ciaulonch (2114 m), dále k chatě Plattkofelhütte (2300 m), přes průsmyk Forcela Rodela (2318 m) zpět do sedla Sellajoch.

5. den čtvrtek

A lehká varianta

Ze sedla Gardena (2121 m) k chatě Pisciadu Hütte (2585 m). Možnost vystoupit na Cima Pisciadu(2985 m). Sestup do údolí Val di Mesdi a zpět na sedlo Gardena

B (těžší varianta)

Odvážně vedenou ferratou Brigata Tridentina v severní stěně masívu Sella, zakončenou lanovým mostem k chatě Pisciadu Hütte (2585 m). Sestup na sedlo Gardena

6. den pátek

A lehká varianta

Trek pod jižní stěnou Marmolady. Malga Ciapela přes horskou chatu Rifugio Falier (2074 m), sedlo Passo de Ombretta (2702 m), Rifugio Contrin (2016 m) až do místa našeho ubytování, poblíž Canazei.

B (těžší varianta)

Za dobrých podmínek možnost výstupu na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). Od Lago Fedaia gondolovou lanovkou k chatě Rifugio Pian dei Fiacconi (2625 m), odtud do sedla Forcella di Marmolada (2910 m), kolem starých vojenských postavení na vrchol Marmolady di Penia (3342 m). Sestup zpět po ledovci k horní stanici lanovky. Pro tento výstup jsou nezbytné mačky a cepín.

7. den sobota

A lehká varianta

Ze sedla Karer Pass (1758 m) výstup k Rifugio Paolina (2125 m), kolem pomníku Montoa Cristomannos (2349 m), přechod pod mohutnou západní stěnou Rotwandu (2806 m) do sedla Vajolonpass (2560 m). Sestup k chatě Rifugui Roda di Vael (2280 m) a zpět do sedla Karer Pass.

B (těžší varianta)

Via Ferrata Masaré na vrchol Rotwandu (2806 m).  Sestup do sedla Vajolonpass (2550 m) a pod mohutnou západní stěnou Rotwandu návrat přes Rifugio Paolina (2125 m) do sedla Karer.

Večerní odjezd zpět do ČR.

8. den neděle

Návrat v dopoledních hodinách zpět do ČR.

Detail zájezdu

Náročnost :

Budeme se pohybovat v horském terénu do 3300 m po klasických kamenitých alpských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení – zejména oblečení a obutí. Pro pohyb po horských chodnících a sutích využijete trekingové hole. Denní tůry budou v rozpětí 4 – 9 hodin. Na trasách je možné občerstvení na některých alpských chatách. Pro zájemce o těžší varianty – výstupy po zajištěných cestách via ferratách – je povinná výbava ferratový set + přilba. Nutná je také svítilna, nejlépe čelovka, protože součástí některých túr je vstup do tunelů z I.světové války. Při výstupu na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu je nutné mít mačky a cepín. Některé tůry lze usnadnit využitím lanovky.

Ubytování:

Ubytování je v apartmánovém domě poblíž Canazei – 6 nocí. Apartmány jsou vybavené kuchyňku pro možnost vlastní přípravy jídla, ale zároveň lze objednat snídaně nebo polopenze…

V komplexu je i bazén, sauna, posilovna. Apartmány mají většinou balkony. V apartmánech je wi-fi připojení.

*zapůjčení ferratového úvazku a přilby + 500 Kč

Cena zájezdu za osobu:   

Pokud se přihlásí samostatní cestovatelé, najdeme vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

 Spaní ve 4  osobách (a více) v apartmánu   9 900 Kč
 Spaní ve 3 osobách v apartmánu 10 900 Kč
 Spaní ve 2 osobách v apartmánu 11 900 Kč

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Ubytování (viz "Cena zájezdu")
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava
  • Lanovky
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
  • Zapůjčení ferratového úvazu a přilby
^