...Vaše pestrá dovolená

náhorní planinou Raxalpe až na vrchol Heukuppe

turistika-a-poznani vikendovky
10. 6. 2023
1 300

Základní informace

Termín

10. 6. 2023

Destinace

Vlajka - at Rakousko

Cena

1 300 Kč

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Popis zájezdu

Již nedaleko za Vídní se zvedají první vrcholy přes 1200 km dlouhého alpského masívu. Asi nejznámější a turisticky oblíbenou oblastí tohoto „začátku“ Alp jsou Rax Alpe s nejvyšším vrcholem Heukuppe (2006 m n.m.) – překlad jeho jména (Kupka sena) odpovídá i jeho tvaru. Pohoří se zvedá do výšek strmými skalami, aby nahoře vytvořilo rozsáhlé vrcholové plató poseté stovkami květů. Odměnou za výstup nám budou daleké výhledy do údolí a putování příjemnou horskou krajinou. Výstup na planinu Raxalpe si ulehčíme výjezdem lanovkou.

Itinerář

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách. Příjezd do pohoří Raxalpe na parkoviště pod lanovku, která nám usnadní výstup na náhorní plošinu Raxalpe 1540 m.  Pokračujeme k chatě Ottohaus (1642 m), kolem chaty Neue See Hütte (1643 m),  přes vrchol Predigstuhl (1902 m) k chatě Karl-Ludwig Haus (1804 m). Odtud výstup na vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Na vrcholu Heukuppe je postaven památník členům Rakouského turistického klubu (ÖTK), kteří padli v obou světových válkách. Sestup na sedlo Preiner Gscheid (1070 m), kde nás bude čekat autobus. Cestu lze zkrátit a vynechat některé body.

Detail zájezdu

Náročnost zájezdu:

Zájezd je určen pro aktivní turisty, zvyklé celodenní tůry v horách. Výstup nám usnadní lanovka a to nám umožní pohybovat se delší dobu po náhorní planině Raxalpe.

Trasu lze zkrátit podle výkonnosti, počasí a chuti účastníků.

Varianta pro pohodáře: výjezd i sjezd lanovkou (autobus bude čekat na parkovišti u lanovky do dohodnutého času a pak přejede pro skupinu turistů na sedlo Preiner Gscheid).

Průvodce zájezdu:

Pepa Franc – prostějovský fotograf – zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Lanovka: obousměrná 34,50 € (senioři 31 €)
  • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
^